REKLAMA

IVECO Stralis NP 460 HP CNG zasilane biometanem we włoskiej flocie Lidl Cz.1

Nowa zielona flota firmy Lidl, zaprezentowana w jej centrum logistycznym w Somaglii (Lombardia), posłuży do realizacji dostaw do punktów sprzedaży w północnych Włoszech. W przypadku wprowadzenia jako paliwa biometanu emisja CO2 ulega redukcji o 95%, a zasoby są wykorzystywane w obiegu zamkniętym. Pięć nowych aut zasilanych biometanem i przeznaczonych dla floty Lidl zostało pokazanych w dniu 23 stycznia 2020 roku. Ich przekazanie stanowi wynik współpracy Lidl z IVECO, LC3 Trasporti i Edison. Jest to pierwszy taki projekt we włoskim sektorze handlu detalicznego i dystrybucji masowej, podkreślający zaangażowanie partnerów w zrównoważony rozwój.

Przedstawiony podczas imprezy w centrum logistycznym Lidl w Somaglii 2-osiowy ciągnik siodłowy IVECO Stralis NP 460 HP CNG będzie zasilany biometanem, czyli paliwem odnawialnym i zrównoważonym, zarówno pod względem poziomu CO2 emitowanego przez pojazd, jak i emisji w cyklu życia, które są znacznie niższe w porównaniu do innych rodzajów paliwa.

REKLAMA

Pietro Rocchi, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i logistyki w Lidl Italia, tak skomentował zaangażowanie podmiotu w promowanie bardziej ekologicznej logistyki: „Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że jako pierwsza włoska firma korzystamy z najnowszych pojazdów zasilanych biometanem, paliwem promującym model ekonomiczny oparty na zrównoważonym rozwoju i cykliczności zasobów. Nasz długoterminowy cel to stopniowe przestawienie się z transportu opierającego się głównie na paliwach kopalnych, na transport bazujący na paliwach alternatywnych o zredukowanej emisji CO2, takich jak biometan i ciekły gaz ziemny (LNG), już stosowanych w dużej flocie pojazdów. Poszukiwanie przez Lidl bardziej zrównoważonej logistyki rozpoczęło się w 2015 roku, kiedy wprowadziliśmy pierwsze ciężarówki zasilane LNG. Od tego czasu osiągnęliśmy bardzo pozytywne wyniki: mimo że stale poszerzamy naszą działalność i rocznie otwieramy średnio 40 nowych punktów sprzedaży, nadal udało nam się zmniejszyć emisję CO2 o 5,2% - to 620 000 ton, których emisji udało się uniknąć. Chcielibyśmy podziękować naszym partnerom za pomoc w tej inicjatywie: LC3, IVECO i Edison. Wszyscy są dużymi firmami, liderami w swoich sektorach oraz podzielają nasze wartości i zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA