IVECO dostarcza 65 ciężarówek S-WAY LNG dla litewskiego operatora transportowego Vlantana

Vlantana wybrała IVECO S-WAY LNG jako uzupełnienie swojej floty przyjaznych dla środowiska pojazdów na gaz ziemny. Zaangażowanie firmy w zrównoważoną działalność transportową obejmuje plany budowy na jej terenie pierwszej na Litwie stacji tankowania gazu ziemnego.

IVECO S-WAY LNG Producent

IVECO zakończyło dostawę 65 ciężarówek S-WAY Gas w wersji LNG dla operatora transportowego Vlantana. Firma, która dysponuje parkiem jazdy liczącym 1650 pojazdów, znacznie poszerza swoją flotę gazową o nowy tabor. Wybrała ciężarówki na gaz IVECO ze względu na ich ekologiczność podczas jazdy na LNG lub Bio-LNG. Założyciel Vlantana Vladas Stončius stwierdził „Decyzja Vlantany o przekształceniu części naszej floty na gaz za pomocą ciężarówek IVECO S-WAY LNG jest świadectwem naszej wiary w zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania oraz w operacyjne i finansowe korzyści płynące z gazu. Zaufaliśmy IVECO w wyborze pojazdów do świadczenia naszym klientom usług ekologicznego transportu. Dzięki naszym pojazdom IVECO S-WAY LNG będziemy cieszyć się wszystkimi zaletami prawdziwie zrównoważonego i efektywnego rozwiązania transportowego z najlepszym w swojej klasie całkowitym kosztem posiadania”.

REKLAMA

Przejęcie S-WAY LNG stanowi część długoterminowej strategii Vlantany, w której kładzie się duży nacisk na środowisko. W swoim zaangażowaniu w dostarczanie ekologicznego transportu, firma przejmuje wiodącą rolę na Litwie, zaczynając przestawiać swoją flotę na zasilaną gazem wcześniej, zanim w tym kraju istniała odpowiednia sieć paliwowa. Podmiot planuje również zainwestować w stację tankowania gazu ziemnego na swoim terenie w pobliżu Kłajpedy, nieopodal głównej autostrady na Litwie. Będzie to pierwsza stacja w kraju.

W pierwszej fazie Vlantana będzie korzystać z nowych ciężarówek S-WAY LNG na trasach europejskich, gdzie istnieje sieć dystrybucji. Zielony Ład Unii Europejskiej silnie koncentruje się na zrównoważonych rozwiązaniach transportowych we wszystkich państwach członkowskich, w których liczba stacji paliw szybko rośnie i obejmuje już główne korytarze transportowe. Ciężarówki S-WAY LNG firmy Vlantana będą mogły korzystać z tych stacji paliw i z inicjatyw wprowadzonych w różnych krajach w celu wspierania rozwoju tego zrównoważonego paliwa, jednocześnie przyczyniając się do bardziej zrównoważonego rozwoju sektora transportu.

IVECO S-WAY LNG jest niekwestionowanym liderem zrównoważonego transportu dalekobieżnego. Auta te umożliwią Vlantanie dostarczanie rozwiązań logistycznych przy znacznie niższych emisjach cząstek stałych i NO2 w porównaniu z olejem napędowym, a podczas jazdy na biometanie, o 95% mniejszej emisji CO2. Oprócz korzyści dla środowiska, S-WAY LNG zapewnia wysoką w swojej klasie autonomię paliwową do 1600 km, wydajność bez kompromisów w każdej misji, znaczne oszczędności przy wyraźnie niższym całkowitym koszcie posiadania niż odpowiednik ciężarówki z silnikiem Diesla oraz doskonałe wrażenia z jazdy i życia na pokładzie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA