IVECO dostarczy Amazonowi 1064 ciężarówki S-WAY zasilane gazem, aby wesprzeć europejskie operacje amerykańskiego giganta handlu internetowego

W dniu 17 listopada 2021 roku IVECO, marka CNH Industrial N.V. oraz jeden z liderów w komercjalizacji i produkcji pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, ogłosił ważny rozwój w swoich relacjach handlowych z Amazon. Do obsługi przez partnerów w Europie Amazon odebrał już bowiem pierwszą partię 216 sztuk S-WAY CNG zasilanego sprężonym gazem ziemnym, a kolejne 848 jednostek zostało zamówionych z dostawami, które mają się rozpocząć w połowie 2022 roku. Całkowite zamówienie obejmuje mianowicie 1064 ciężarówki.

IVECO Producent

Te 1064 ciężarówki są napędzane nowoczesnymi silnikami FPT Industrial Cursor 13 na gaz ziemny i wyposażone w 1052-litrowe zbiorniki CNG, największe z dostępnych. Oczekuje się, że zbiorniki te między tankowaniami zapewnią imponujący zasięg 620 km (ok. 385 mil).

REKLAMA

848 egzemplarzy, które mają zostać dostarczone w 2022 roku, będzie również wyposażonych w IVECO Driver Pal – pionierski pokładowy sterownik głosowy marki z funkcjami Amazon Alexa. Gerrit Marx, mianowany dyrektorem generalnym Grupy IVECO, powiedział: „Od 25 lat jesteśmy pionierami w technologii napędu gazowego, opracowując rozwiązania pozwalające operatorom na znaczne zmniejszenie emisji już i teraz. Współpraca z globalnymi liderami, takimi jak Amazon, stanowi świadectwo solidnych możliwości naszych innowacyjnych produktów i naszego nieustępliwego zaangażowania w realizację celu branżowego, jakim jest dekarbonizacja transportu do 2050 roku. Grupa IVECO będzie nadal zachowywać wiodącą rolę w silnikach spalinowych zasilanych paliwami odnawialnymi – jedynym realnym rozwiązaniem, które jest już dostępne na dużą skalę na rynku w celu zmniejszenia emisji. Nie zapominajmy, że zasilana biometanem ciężarówka CNG może obniżyć emisje CO2 nawet o 95% w porównaniu z podejściem do pomiaru CO2 „od szybu do koła”, skutecznie przyczyniając się do procesu dekarbonizacji”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA