IVECO dostarczy włoskiej firmie Gruber Logistics flotę ciężarówek S-Way LNG w celu świadczenia usług zrównoważonego transportu

IVECO podpisało umowę z włoskim operatorem logistycznym na dostawę 100 pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG), tym samym zapewniając połączenie wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Iveco Gruber Producent

IVECO podpisało umowę na dostawę 100 ciężarówek S-Way LNG do włoskiej firmy Gruber Logistics z regionu Alto Adige - jednej z najbardziej innowacyjnych i odnoszących sukcesy firm logistycznych w Europie. Pojazdy będą dostarczane przez Gasser Srl – lokalnego dealera IVECO w Bolzano. Dostawa 100 aut ma się zakończyć do końca roku.

REKLAMA

Decyzja Gruber Logistics o konwersji części swojej floty na wersje zasilane paliwami alternatywnymi jest podyktowana głęboką troską tego podmiotu o środowisko i zarazem zobowiązaniem do wniesienia wymiernego wkładu w osiągnięcie celów wyznaczonych przez Unię Europejską. Do decyzji przewoźnika przyczyniła się również lokalizacja jego historycznej siedziby, na obszarze będącym w centrum intensywnej debaty na temat kwestii środowiskowych, która skłoniła Zgromadzenie Regionu Tyrolu do przeznaczenia znaczących środków i wdrożenia działań w celu ograniczenia wpływu zanieczyszczeń generowanych przez ciężkie pojazdy przekraczające przełęcz Brenner.

W tym kontekście S-Way LNG stanowił naturalny wybór dla Gruber Logistics, która w tych ciężarówkach znalazła ekologiczne i ekonomiczne zrównoważenie oraz, co najważniejsze, wysokie osiągi, których wymaga. Pojazdy te są wyposażone w specjalnie zaprojektowaną technologię, aby osiągnąć znaczną redukcję zużycia paliwa i zanieczyszczeń – w porównaniu do odpowiedników zasilanych olejem napędowym i w sytuacji użycia biometanu następuje obniżenie emisji NOx o 90% a PM o 95% oraz zmniejszenie emisji CO2 o 95%.

Martin Gruber, dyrektor generalny Grupy, powiedział: „Naszym celem jest posiadanie floty najważniejszej w Europie dla zrównoważonego transportu poprzez wykorzystanie istniejących technologii i wspieranie innowacji, tak aby nowe technologie o zerowym wpływie mogły szybko trafić na rynek. Cyfryzacja i zrównoważony rozwój - zarówno społeczny, jak i środowiskowy - to podstawowe elementy planu rozwoju naszej firmy”. Carmelo Impelluso, dyrektor IVECO Brand Europe, dodał „Zaufanie, jakim obdarzyła nas Grupa Gruber Logistics, podpisując ten ważny kontrakt, stanowi wyraźny dowód naszej wspólnej wizji przyszłości świata transportu. Po raz kolejny podziwiamy i doceniamy ich dalekowzroczność, jakość, która przez lata stała się przewodnikiem przy inwestycjach firmy, dzięki czemu została ona innowacyjną organizacją, jaką jest dzisiaj. W IVECO jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyczynić się do realizacji ambitnych celów grupy w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki produktowi łączącemu najnowocześniejszą technologię, wydajność i troskę o środowisko”. Mihai Daderlat, Business Director IVECO Italy Market, stwierdził zaś „Umowa z Gruber Logistics po raz kolejny stawia naszą markę w czołówce zrównoważonej mobilności. Jesteśmy szczególnie dumni z tej umowy, z silnych relacji, które łączą nas z tak dużą międzynarodową grupą, oraz z koncentracji, jaką Gruber wykazał na kwestiach ekologicznych, co jest w pełni zgodne z celami IVECO”.

Założona w 1936 roku Gruber Logistics to dzisiaj grupa kierowana przez trzecie pokolenie rodziny Gruber. Dzięki oddziałom w Europie i Azji oferuje swoim klientom szeroki zakres usług w zakresie transportu drobnicowego, całopojazdowego i specjalnego, przewozów lotniczych i morskich, logistyki oraz przeprowadzek przemysłowych. Międzynarodowa ekspertyza grupy i dogłębna znajomość krajów, w których prowadzi działalność, pozwalają jej działać w wielu różnych sektorach, od przemysłu stalowego po motoryzacyjny i od chemicznego po spożywczy oraz papierniczy.

Przy zakupie S-WAY LNG Gruber Logistics wspierał dealer IVECO – Gasser Srl – podmiot o ponad 60-letniej historii. Założony przez Franza Gassera, obecnie jest prowadzony przez jego dwóch synów Alexa i Lukasa, zapewniając ciągłość pierwotnych wartości i zasad oraz utrzymując absolutną koncentrację na kliencie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA