IVECO i Grupa Alpega podpisują europejską umowę partnerską mającą na celu optymalizację wydajności przewoźników

IVECO podpisało z Grupą Alpega, światowym liderem w dziedzinie oprogramowania dla sektora logistycznego, umowę na łączne korzystanie z usług giełdy ładunków Teleroute i Wtransnet. Obie firmy, znane ze swojego zaangażowania w zrównoważony rozwój i nieustannego dążenia do redukcji emisji CO2, łączą siły, aby zapewnić włoskim i hiszpańskim przewoźnikom narzędzia do poprawy ich wydajności. W następnym kroku projekt ten zostanie rozszerzony na inne rynki europejskie.

IVECO i Grupa Alpega Producent

Dzięki łatwemu dostępowi do usług giełd transportowych Teleroute i Wtransnet oferowanych przez IVECO, firmy transportowe będą mogły efektywniej zarządzać własnym taborem w celu ograniczenia przejazdów bez ładunku, a tym samym ich śladu węglowego. Fabrizio Conicella, Global Head of Digital&Adv Technology Commercial & Specialty Vehicles, powiedział: „W ramach partnerstwa z Alpega, IVECO potwierdza swoje postanowienie, aby zapewnić firmom transportowym szeroką gamę usług cyfrowych, mających na celu usprawnienie działalności i zwiększenie produktywności pojazdów oraz jednocześnie zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2.” Mówiąc o umowie, Verónica Rodríguez, Head of Brand w Grupie Alpega, skomentowała: „Ta umowa z IVECO pozostaje doskonale zgodna z wartościami naszej Grupy. Obie firmy są niezwykle zaangażowane w redukcję swojego śladu węglowego. Z tego powodu chcą zaoferować klientom IVECO platformę, na której mogą znaleźć natychmiastowe oferty załadunku, a tym samym wyeliminować koszty finansowe i środowiskowe spowodowane pustymi przejazdami”.

REKLAMA

Teleroute i Wtransnet są częścią największej społeczności transportowej w Europie, z ponad 85 000 operatorów połączonych codziennie w czasie rzeczywistym. W ten sposób przewoźnicy i operatorzy logistyczni znajdują bezpieczną przestrzeń do współpracy, w której wszyscy członkowie są dokładnie sprawdzani, z późniejszą optymalizacją tras i lepszymi marżami.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA