REKLAMA

IVECO podpisało z Plusem protokół ustaleń - Memorandum of Understanding w celu opracowania autonomicznych ciężarówek

W dniu 12 kwietnia IVECO, marka należąca do CNH Industrial NV oraz pionier w komercjalizacji i produkcji pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, ogłosił, że podpisał Memorandum of Understanding (MOU) z Plus, wiodącą globalną firmą zajmującą się autonomicznymi ciężarówkami, aby wspólnie opracować autonomiczne pojazdy tego rodzaju.

Iveco autonomiczne Producent

Zgodnie z warunkami niewiążącego MOU, IVECO i Plus zintegrują najnowszej generacji ciężarówkę IVECO klasy tonażowej ciężkiej – typ S-WAY z pełnym modułem – pakietem – kompletną architekturą autonomicznego systemu jazdy PlusDrive. W ramach tej współpracy zbadane zostanie również wykorzystanie układu silnika IVECO na skroplony gaz ziemny (LNG) do zasilania wspólnie opracowanych autonomicznych ciężarówek.

REKLAMA

Partnerstwo łączy doświadczenie IVECO w rozwoju, produkcji i sprzedaży ciężkich samochodów ciężarowych z najnowocześniejszą technologią autonomicznej jazdy Plusa, aby szybko wprowadzić na rynki w Europie i innych regionach bezpieczny, oszczędny oraz skalowalny samojezdny – autonomiczny samochód ciężarowy. Marco Liccardo, Chief Technology and Digital Officer IVECO, oświadczył: „Współpraca z Plusem to doskonała okazja do przyspieszenia rozwoju najwyższego poziomu automatyzacji ciężkich samochodów ciężarowych. Wspólnie z wybranymi firmami IVECO już pracuje nad rozwiązaniami ADAS, ale w kwestii autonomii na poziomie 4 konieczne jest stworzenie ekosystemu partnerów. Dzięki swojej wiodącej pozycji technologicznej, nieliniowemu myśleniu oraz ugruntowanym relacjom z tymi samymi kluczowymi dostawcami komponentów, Plus jest idealnym partnerem do przyspieszenia tego procesu”. Natomiast Shawn Kerrigan, dyrektor operacyjny i współzałożyciel Plusa, stwierdził „Cieszymy się, że możemy współpracować z IVECO, które podziela naszą wizję bezpieczniejszej oraz bardziej zrównoważonej przyszłości dzięki autonomicznym ciężarówkom. Nasze zespoły będą ściśle współdziałać, aby przygotować i wdrożyć autonomiczne ciężarówki, w tym zasilane gazem ziemnym. Globalny zasięg IVECO w ponad 160 krajach pozwoli nam przyspieszyć nasze komercyjne wdrożenie i zwiększyć wpływ naszej technologii autonomicznej jazdy”.

Plus, z siedzibą w Dolinie Krzemowej, stosuje dzisiaj w ciężarówkach technologię samojezdną – autonomiczną z pełnym pakietem – kompletną architekturą, aby umożliwić autonomiczny transport komercyjny na dużą skalę

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA