REKLAMA

IVECO prezentuje nowe ciężarówki wyścigowe IVECO S-WAY R

Oficjalna prezentacja nowych ciężarówek wyścigowych IVECO S-WAY R dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck odbyła się na torze testowym IVECO w jego zakładzie w Ulm, w Niemczech w dniu 16 maja 2020 roku. Kierowcy Jochen Hahn z Team Hahn Racing i Steffi Halm z Team Schwabentruck ścigali się nimi na torze, demonstrując ich potężne osiągi. Te wyścigowe auta zespołów Hahn Racing i Schwabentruck będą widoczne w sezonie wyścigów ciężarówek 2020 dzięki nowej konstrukcji IVECO S-WAY.

Producent

IVECO rozpoczęło sezon wyścigowy 2020 oficjalną prezentacją nowych samochodów wyścigowych IVECO S-WAY R, specjalnie przygotowanych dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck. Wydarzenie odbyło się w sobotę 16 maja 2020 roku na stanowisku testowym w centrum produkcji i badań ciężarówek IVECO klasy tonażowej ciężkiej, usytuowanym w Ulm. Ze względu na obecną sytuację w imprezie wzięła udział jedynie niewielka grupa uczestników, zgodnie ze środkami bezpieczeństwa i przepisami dotyczącymi higieny.
Kierowcy Jochen Hahn z Team Hahn Racing i Steffi Halm z Team Schwabentruck sprawdzali swoje nowe auta na torze testowym, demonstrując ich potężne osiągi. Wydarzenie było również transmitowane na żywo na stronie IVECO na Facebooku, dzięki czemu sponsorzy, koledzy oraz fani zespołów mogli obejrzeć prezentację, krótkie spojrzenie na bardzo udany sezon 2019 oraz zapowiedź nadchodzącego sezonu wyścigów ciężarówek.
Pokaz nowych samochodów wyścigowych IVECO S-WAY R następuje po pięciu miesiącach opracowywania i testowania. Samochody te korzystają ze wszystkich zaawansowanych funkcji projektowych i inżynieryjnych serii S-WAY, wprowadzonej na rynek w 2019 roku - od kabiny, łączącej funkcjonalność i komfort, po zoptymalizowaną aerodynamikę, zmniejszającą współczynnik oporu powietrza nawet o 12% i zapewniającą do 4% oszczędności paliwa.
„IVECO S-WAY R jest - bez przesady - najlepszą i najbardziej stylową ciężarówką wyścigową, jaką kiedykolwiek wyprodukowaliśmy. Nie mogę się doczekać, aż ten„ IVECO Bull ”naprawdę pokaże, co potrafi na torze wyścigowym”. powiedział Jochen Hahn, sześciokrotny mistrz Europy w wyścigach ciężarówek, o swojej nowej ciężarówce, którą z miłością nazywał „Giulia”. Steffi Halm, kierowca zespołu Schwabentruck, dodał zaś „W kwestii kolorów, to moja ciężarówka jest zdecydowanie lepsza niż Jochena. Chociaż przypuszczam, że w tym sezonie nie ma to większego znaczenia, skoro widzi się to tylko od tyłu!”

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA