Internetowy podręcznik kierowcy: teraz poznaj cyfrowo nowy samochód ciężarowy Volvo

Volvo Trucks wprowadza internetowy podręcznik kierowcy. Dzięki temu prowadzący mogą zdobywać wiedzę o swojej ciężarówce w dowolnych miejscu i czasie. Ponieważ instrukcja jest dostępna online, kierowcy nie muszą czekać na dostawę ciężarówki, gdyż jeszcze przed tą dostawą mogą się wiele dowiedzieć o wszelkiego rodzaju funkcjach. Po dostawie i podczas użytkowania jako odniesienie służy instrukcja kierowcy.

Internetowy podręcznik kierowcy Producent

Możliwość łatwego dostarczania aktualnych informacji była głównym powodem digitalizacji przez Volvo Trucks podręcznika. Internetowa instrukcja kierowcy stanowi dodatek do analogowej instrukcji kierowcy, którą można znaleźć w każdej ciężarówce. Raymond Wittenberg, który w Volvo Trucks Netherland odpowiada za wdrożenie internetowego podręcznika kierowcy, odpowiada „Postanowiliśmy również zdigitalizować ten podręcznik. Daje to tę korzyść, że możemy dodawać informacje o najnowszych aktualizacjach, a kierowcy mają dostęp do podręcznika kierowcy w swoim własnym języku w dowolnym czasie i miejscu za pomocą telefonu, laptopa lub ekranu w ciężarówce”

REKLAMA

Cyfrowa instrukcja kierowcy specyficzna dla podwozia.

Aby informacje były jasne, po wprowadzeniu numeru podwozia można dokonać wyboru pomiędzy wariantem limitowanym („szybki start”) a rozszerzonym („pełna trasa”). Aby łatwo znaleźć informacje, wersja online ma funkcję wyszukiwania.

Dostawa bardziej efektywna i wydajna

Podręcznik kierowcy jest dostępny już przed dostawą auta i jako taki stanowi wsparcie podczas jego dostawy. „Jeśli kierowcy mają pewien wgląd w funkcje swojej nowej ciężarówki przed jej dostawą, sprawia to, że dostawa staje się bardziej efektywna i wydajna. Nie wszystko jest nowe i niejasności można wyjaśnić bardziej szczegółowo. Okazuje się to bardzo skuteczne” – mówi Raymond Wittenberg.

Oprócz wersji papierowej podręcznik kierowcy występuje jako aplikacja internetowa, jako aplikacja na systemy Android i IOS, do pobrania w formacie PDF oraz do wglądu jako aplikacja w samym samochodzie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA