REKLAMA

Jednostka telematyczna Krone teraz również zasilana energią słoneczną

Krone opracował nową wersję jednostki telematycznej Krone Smart Collect dla swoich popularnych systemów nadwozi wymiennych. Najważniejsza cecha novum polega na tym ,że dzięki zintegrowanemu panelowi słonecznemu po instalacji jednostka telematyczna działa autonomicznie i bezobsługowo.

Krone Producent

Szczególnie dynamicznie rozwijająca się logistyka paczek i samochodów w coraz większym stopniu bazują na transportowych nadwoziach wymiennych, zarówno w przewozach drogowych, jak i kombinowanych. Dziesiątki tysięcy nadwozi wymiennych i skrzyń wymiennych często przez wiele tygodni jeździ po drogach, autostradach i sieci kolejowej, zanim powróci do swoich składów. Ponieważ nie mają one zasilania - z wyjątkiem wymiennych zabudów chłodniczych z agregatem chłodniczym - ciągłe wyzwanie stanowi zarządzanie akumulatorami. Do tych operacji Krone, jako wiodący dostawca nadwozi wymiennych, opracowało nowy Krone Smart Collect Solar (KSC Solar). W następstwie wbudowania superkondensatora może on wykorzystywać zmagazynowaną energię słoneczną w zakresie od -20°C do +60°C, czyli nawet w ekstremalnych temperaturach. W rezultacie także podczas dłuższych okresów złej pogody, zintegrowana bateria wystarcza na około 445 godzin pracy i tym samym bez słońca wytrzymuje ponad 18 dni. Po zamontowaniu kompaktowy KSC Solar o wymiarach 230 mm x 130 mm x 21 mm jest bezpiecznie wpuszczany między listwy dachowe nadwozia wymiennego KRONE.

REKLAMA

Jednostka telematyczna zasilana energią słoneczną, która przeszła szeroko zakrojone testy w normalnych warunkach eksploatacyjnych, jest już dostępna i oferowana jako wyposażenie fabryczne do nowych nadwozi wymiennych oraz jako gotowy zestaw modernizacyjny do późniejszego montażu.

Dzięki KSC Solar Krone wypełnia lukę w nadwoziach wymiennych, które nie są stale zasilane, w ten sposób proponując telematykę dla całej floty. Krone Smart Collect został pomyślnie wprowadzony w 2016 roku i jest obecnie używany w ponad 24 000 przyczep.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA