REKLAMA

Jednostka zależna Daimler wprowadza na rynek hinduski całkowicie nowe portfolio pojazdów użytkowych

Daimler India Commercial Vehicles (DICV), spółka zależna Daimler w Indiach, zaprezentowała całkowicie nową gamę pojazdów BharatBenz przeznaczonych na rynek indyjski. Na wystawie było to kilkanaście samochodów ciężarowych i autobusów klas tonażowych średniej i ciężkiej, zaktualizowanych od wewnątrz i na zewnątrz.

Przemawiając przy tej okazji Satyakam Arya, dyrektor generalny Daimler India Commercial Vehicles, powiedział: „Nowa gama CV BharatBenz oferuje indyjskim klientom potrzebne im rozwiązanie na przyszłość, ustanawiając nowe standardy dla średnich i ciężkich samochodów ciężarowych o poprawionych wydajności paliwowej, bezpieczeństwie i łączności”.

REKLAMA

Ulepszone funkcje i nacisk na cyfryzację dla klientów

Zaledwie trzy lata po wprowadzeniu BS IV (ekwiwalent Euro 4) Indie przejdą w tym roku do BS VI (ekwiwalent Euro 6), całkowicie pomijając BS V. Nowa gama BharatBenz spełnia wymogi BS VI na kilka miesięcy przed terminem ich wejścia w życie, wyznaczonym przez rząd na kwiecień 2020 roku. Ze swojej strony DICV wykorzystał globalną sieć wiedzy technologicznej Daimler Trucks, aby szybko i skutecznie wprowadzić do użytku na rynku indyjskim sprawdzone technologie Euro 6.
Oprócz nowej odważnej stylistyki dla ciężarówek klas tonażowych średniej i ciężkiej premierowa generacja CV BharatBenz oferuje „ProfitTechnology +”. Ten pakiet technologii i funkcji zapewnia wiodące w branży oszczędność paliwa, bezpieczeństwo, komfort oraz niezawodność z korzyścią dla lokalnych klientów.
Najważniejsze z zaprezentowanych nowych technologii to wdrożenie dla produktów BharatBenz rozwiązań telematycznych Daimler Truck Asia „Truckonnect” i „Bus Connect”. Te usługi poprawiające – rozszerzające łączność pozwalają operatorom w czasie rzeczywistym śledzić i analizować swój tabor. Korzyści z tego obejmują ulepszone zarządzanie flotą i paliwem, zmniejszone koszty eksploatacji, zwiększone wykorzystanie zasobów oraz lepszą wydajność kierowców.

Dalszy rozwój sieci sprzedaży i serwisu

W ciągu ośmiu lat od wprowadzenia na rynek DICV wyprodukował już ponad 100 000 aut BharatBenz, co stanowi niespotykany dotąd wzrost na najtrudniejszym rynku pojazdów użytkowych na świecie. DICV wytwarza i sprzedaje ciężarówki BharatBenz o masie całkowitej od 9 do 55 ton w Indiach i specjalnie dostosowane do różnych specyficznych zastosowań oraz wymagań zgłaszanych przez miejscowych odbiorców. Dla lokalnego sektora autobusowego podmiot oferuje zaś wersje szkolne, turystyczne i pracownicze oraz niezabudowane podwozia. Obecnie pan-indyjska sieć sprzedaży i serwisu, obejmująca ponad 235 punktów, jest stale rozbudowywana.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA