REKLAMA

KAMAZ ROZPOCZYNA SPRZEDAŻ CIĄGNIKÓW NOWEJ GENERACJI K5

W dniu 21 maja 2020 roku Kamaz poinformował, że rozpoczął sprzedaż flagowego modelu najnowszej linii K5 - samochodu KAMAZ-54901.

Producent

Po raz pierwszy firma ujawniła model KAMAZ-54901 jako okręt flagowy w transporcie dalekiego zasięgu w 2017 roku. Prezentacja samochodu odbyła się w Moskwie w ramach międzynarodowej wystawy pojazdów użytkowych Comtrans-2017. Przez cały następny rok 2018 odbyły się w KAMAZ-ie przygotowania do uruchomienia produkcji pierwszego auta z premierowej rodziny K5. W tym celu oba podejścia do procesu produkcyjnego i wszystkie główne lokalizacje przedsiębiorstwa zostały radykalnie zmienione. Wśród najbardziej ambitnych zmian warto zwrócić uwagę na budowę i uruchomienie nowej fabryki szkieletów kabin oraz rozwój produkcji rzędowych silników 6-cylindrowych.

REKLAMA

Produkcja samochodów KAMAZ-54901 rozpoczęła się w 2019 roku. Przed rozpoczęciem sprzedaży wiele nowych ciągników zostało przekazanych kilku dużym przewoźnikom do testowania. W rezultacie model został sprawdzony w rzeczywistych warunkach transportu i na tej podstawie dopracowany przez wytwórcę w oparciu o opinie klientów. Dzięki temu w 2020 roku podmiot wprowadza na rynek wyrób już sprawdzony .

Zupełnie nowa kabina ciężarówki z absolutnie płaską podłogą, dwoma leżankami i zwiększoną szerokością (2500 mm) spełnia wszystkie nowoczesne wymagania: kiedy była przygotowywana postawiono bowiem na ergonomię, wygodę i komfort. Ciągnik jest wyposażony w nowy, sześciocylindrowy rzędowy silnik KAMAZ R6 o mocy maksymalnej 450 KM, nową zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynię przekladniową ZF Traxon ze zwiększoną funkcjonalnością dla kierowcy oraz tylną oś Daimlera o zmniejszonym przełożeniu w celu redukcji zużycia paliwa. Hamulce przednie i tylne są tarczowe. Zaletą nowych ciężarówek są również dwa zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1400 litrów, co zapewnia imponujący zasięg równy około 4500 km.

W porównaniu z poprzednią generacją samochodów rodzinnych K4, zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technicznych pozwoliło obniżyć zużycie paliwa o 10% (30 l/100 km), zwiększyć interwały serwisowe o 50% (do 120000 km), podnieść całkowity przebieg o 20% (do 1.2 miliona km). Już w podstawowej konfiguracji ciągnik KAMAZ-54901 jest wyposażony w nowoczesny system multimedialny, który umożliwia nawigację, dostęp do Internetu, odczyt parametrów pojazdu i realizację wielu innych funkcji, oraz fabryczny inteligentny system informacji transportowej - system monitorowania transportu satelitarnego ITIS-KAMAZ.

„Ciągnik KAMAZ-54901 jest flagowym produktem przeznaczonym do transportu dalekiego zasięgu, pierwszym modelem najnowszej linii ciężarówek generacji K5 ” - powiedział Rustam Shamsutdinov , zastępca dyrektora generalnego ds. sprzedaży i serwisu KAMAZ. „KAMAZ” oferuje nie tylko samochód, ale też kompletne rozwiązanie dla firm, w tym umowę serwisową na trzy lata. Umowa serwisowa obejmuje serwis i części zamienne, dzięki czemu użytkownicy mogą obniżyć całkowity koszt posiadania samochodu i skoncentrować się na rozwiązywaniu problemów biznesowych i rozwoju”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA