REKLAMA

Kamaz nowej generacji trafia do sieci Kamaz Polska Cz. 3

Kamaz Polska, wydzielona struktura organizacyjna spółki Autobagi Polska – generalnego i wyłącznego przedstawiciela w naszym kraju interesów koncernu Kamaz – rosyjskiego producenta uniwersalnych, specjalizowanych i specjalistycznych ciężarówek oraz autobusów różnych klas i typów – zaczyna wprowadzać do sprzedaży pojazdy całkowicie następnej generacji.

Producent
Fot. Producent

W porównaniu z oryginalnymi zmodyfikowanymi Kamazami najnowsza generacja oznacza zasadnicze zmiany w wielu kluczowych dla użytkowników obszarach. Są to:

REKLAMA
  • poprawa komfortu pracy kierowcy;
  • wzrost osiągów i wyraźne unowocześnienie w wybranych sferach, takich jak zawieszenie czy układ hamulcowy;
  • podniesienie bezpieczeństwa czynnego i biernego;
  • dalsze ograniczenie wymagań obsługowych;
  • dalsza redukcja całkowitego kosztu posiadania i dysponowania – TCO.

Wojciech Traczuk, dyrektor handlowy Kamaz Polska, tak komentuję tę zmianę „Premierowa generacja oznacza całkowicie nową jakość w naszej ofercie. To nie jest – jak dotychczas – postęp ewolucyjny, ale prawdziwa rewolucja. Proponujemy naszym odbiorcom tabor z całkowicie innej półki – tabor pod wieloma istotnymi względami odpowiadający dzisiaj temu, co sprzedają renomowane zagraniczne koncerny. Nowoczesne kabiny Mercedesa i jego mosty napędowe, uzupełnione przez silniki Cummins i skrzynie biegów ZF oraz hamulce tarczowe i zawieszenie pneumatyczne powodują, że dysponujemy teraz autentycznie w pełni konkurencyjnymi propozycjami, w zasadniczym stopniu rywalizującymi nie wyłącznie ceną, lecz i swoimi parametrami. Innymi słowy Kamaz przechodzi do pierwszej ligi produktowej. W tym kontekście szczególnie ważne pozostaje dla nas, że możemy wydatnie rozszerzyć i pogłębić krąg naszych odbiorców – mamy wreszcie dobre warianty dla segmentu dystrybucyjnego i komunalnego, w których, jak w odniesieniu do dystrybucyjnego, nie byliśmy dotąd obecni, czy – jak w przypadku komunalnego – byliśmy obecni jedynie częściowo. Poza tym nowe samochody są oszczędniejsze niż dotychczasowe, co pozytywnie przekłada się na wysokość TCO, oraz zapewniają wyższy komfort pracy na pokładzie. W dobie braku wykwalifikowanych kierowców czynnik ten stanowi dodatkowy silny argument, przemawiający za wejściem w ich posiadanie”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA