[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Kolejna ciekawa Tatra Phoenix dla sektora rolnego

Tatra Trucks dostarczyła kolejne ciekawe podwozie dla sektora rolnego.

Fot. Producent

Tym razem jest to 3-osiowy model Phoenix 6x6 Euro 6 w wydaniu z krótką, dzienną kabiną, osłoniętą od góry i z tyłu za pomocą specjalnego stalowego stelaża, oraz - dla zachowania bardzo wysokiej dzielności terenowej - wyłącznie pojedynczym ogumieniem. Niemniej tym, co zasadniczo wyróżnia to auto, jest sama koncepcja nadwozia. Pojazd otrzymał bowiem specjalną ramę pośrednią, pozwalającą na zamocowanie całej gamy specjalizowanych i specjalnych nadwozi użytkowanych w obsłudze sektora rolnego. Latem, w czasie zbiorów zbóż czy roślin okopowych, może to być specjalny pojemnik - kontener z otwartym dachem, służący do bezpośredniego odbioru plonów na polu od razu z kombajnu. Przez cały rok da się także osadzać nadwozie zbiornikowe, przeznaczone do zabierania nieczystości płynnych. Natomiast w okresie od jesieni do wiosny samochód może występować z pługiem i posypywarką - solarką. Tym bardziej, że jego w pełni terenowa kompletacja pozwala na bezproblemowe poruszanie się nie tylko po drogach nieutwardzonych czy polach, ale i pokonywanie przeszkód śnieżnych. W dodatku istnieje opcja holowania przyczepy, co jeszcze tylko większa efektywność wykorzystania tego wariantu.

REKLAMA

Innymi słowy Phoenix 6x6 w tej kompletacji nadaje się do całorocznego wsparcia gospodarstw rolnych oraz - dzięki wysokiej ładowności i mobilności taktycznej - dzielności terenowej - może jednocześnie wykonywać wiele prac w sektorach pokrewnych, jak w drogownictwie, leśnictwie czy budownictwie. Niemniej, podkreślmy - ta uniwersalna maszyna - samochodowe narzędzie całorocznego wsparcia rolnictwa - stanowi dobro inwestycyjne, na którego zakup i opłacalną eksploatację mogą sobie pozwolić bardzo duże i nowocześnie zarządzane gospodarstwa.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij