REKLAMA

Kolejna specjalistyczna wywrotka kopalniana z BAS Mining Trucks

BAS Mining Trucks dostarczył rodzimej firmie Jac Rijk cztery 5-osiowe wywrotki BAS Mining 10x4 o ładowności 50 ton. Pojazdy te są eksploatowane w Niderlandach do transportu żwiru i piasku w ramach projektu Grensmaas.

Producent

Przez dziesięć lat wywrotki BAS Mining 10x4 były używane w projekcie Grensmaas, ponieważ było to przedsięwzięcie początkowe dla BAS Mining Trucks. Ciężarówki te zawsze wyróżniały się dużą ładownością i relatywnie niskim zużyciem paliwa. Dlatego też okazały się najlepiej dopasowane do tego projektu. W związku z tym Jac Rijk kupił wywrotki 10x4 z pełną umową serwisową. Serwis realizowany jest przez BAS Truck Center.
PROJEKT GRENSMAAS
Realizacja projektu Grensmaas rozpoczęła się w 2009 roku i potrwa do 2027 roku. W sumie pozyskanych zostanie 53 miliony ton żwiru i przeniesionych będzie 80 milionów ton piasku. Cel projektu polega na zwiększeniu bezpieczeństwa w dorzeczu Maas na południu Holandii i tym samym zapobieganiu powodziom.
JAC RIJK
W ciągu ostatnich 80 lat Jac Rijk stał się globalnym specjalistą od robót ziemnych. Jego działalność obejmuje – wykonywane na dużą skalę – roboty ziemne w zakresie prac budowlanych, górnictwa, robót infrastrukturalnych i rozwoju przyrody. Jednocześnie Jac Rijk i BAS Mining Trucks współpracowali już wcześniej przy kilku projektach. W przypadku projektu w Surinamie, w którym wydobywano boksyt, BAS Mining dostarczył 5-osiowe ciężarówki wywrotki 10x4. Poza tym w zeszłym roku Jac Rijk rozpoczął w Niemczech projekt, w którym wykorzystuje 4-osiowe podwozia w układzie napędowym 8x4, z pojedynczymi oponami

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA