REKLAMA

Kolejne radary z przedsiębiorstwa „Ukrspettstekhnika” na wojskowych ciężarówkach Kraz dla armii ukraińskiej.

Spółka holdingowa Ukrspetstekhnika – «Укрспецтехніка», której główna działalność polega na rozwoju, projektowaniu, produkcji, dostawie, instalacji i konserwacji specjalnej elektroniki, broni zaawansowanej technologicznie i naukowej oraz urządzeń telekomunikacyjnych, od ponad dziesięciu lat współpracuje z przemysłem motoryzacyjnym.

Producent

Dla instalacji radaru „Malakhit”, „Ukrspettstekhnika” używa zestawów składających się z 3-osiowego podwozia KrAZ-63221 6x6 i 2-osiowej przyczepy-podwozia-nośnika KrAZ-A061N2. W lipcu zakończono kolejną umowę na dostawę partii takich zestawów.

3-osiowe podwozie ciężarówki KrAZ-63221 6x6 z klasyczną, krótką, dzienną kabiną, cechuje się wysoką dzielnością terenową – mobilnością taktyczną oraz wysoką ładownością. Przeznaczono je do montażu uzbrojenia i sprzętu wojskowego, instalacji o specjalnym i przemysłowym przeznaczeniu oraz do holowania przyczep na wszystkich rodzajów dróg o nawierzchni utwardzonej i po bezdrożach, w każdych warunkach klimatycznych. Jego wojskowa kompletacja obejmuje m.in. system kontroli ciśnienia w oponach sterowany z kabiny jadącego auta oraz uchwyty do mocowania broni osobistej dla kierowcy i pasażerów. Napęd zapewnia 380-konny chiński silnik WP10.380 – 4-suwowy, wysokoprężny. Do jego przeniesienia na wszystkie koła służą: 9-biegowa, mechaniczna skrzynia przekładniowa, skrzynia rozdzielcza i mosty zaopatrzone wyłącznie w pojedyncze, balonowe ogumienie z bieżnikiem terenowym. Poza tym w układzie kierowniczym zastosowano integralne wspomaganie hydrauliczne.

REKLAMA

Radar „Malakhit-M” - «Малахіт-М», z cyfrowym przetwarzaniem i automatyczną transmisją informacji, jest zaś przeznaczony do automatycznego wykrywania, określania aktualnych współrzędnych (azymut, zasięg, trasa lotu, prędkość i wysokość w połączeniu z PRV) i parametrów trajektorii ruchu oraz automatycznej transmisji danych o celach do jednostek nadrzędnych i dla użytkowników informacji pozyskanych z systemów radarowych. Dane te są używane w strukturze radarowych jednostek rozpoznawczych obrony powietrznej, w tym w warunkach przeciwdziałań ze strony zorganizowanych aktywnych, pasywnych i kombinowanych systemów zakłócających. Za pomocą tego radaru da się m.in. identyfikować środki napadu powietrznego o małej skutecznej powierzchni odbicia oraz małe cele zaprojektowane przy wsparciu technologii Stealth. Poza tym możliwe są wykrywanie i śledzenie celów na obszarze morskim.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA