REKLAMA

Kolejne wybitnie specjalistyczne podwozie KrAZ-7140H6 wykonane na zamówienie OJSC „Aznaftomash”

Aznachtomash OJSC ВАТ «Азнафтомаш» z Azerbejdżanu należy do długoterminowych partnerów ukraińskich zakładów AvtoKrAZ.

Producent

Wykorzystuje on mianowicie ciężarówki KrAZ jako nośniki ciężkich platform wiertniczych, gdyż jest producentem różnych urządzeń do wydobywania ropy i gazu, podnośników oraz specjalnych maszyn i narzędzi dla przemysłu naftowego i gazowego.
4-osiowe podwozie samochodowe KrAZ-7140H6 8×6 przeznaczono do montażu instalacji przemysłowych i urządzeń procesowych, do pracy na wszystkich kategoriach dróg i w terenie. Podwozie to otrzymuje chiński silnik wysokoprężny WP Euro-5 o mocy maksymalnej 375 koni mechanicznych, współpracujący z suchym sprzęgłem jednotarczowym oraz 9-biegową mechaniczną skrzynią przekładniową i skrzynią rozdzielczą. Kolejne wyróżniki tego auta stanowią krótka, dzienna, trzyosobowa, klasyczna kabina oraz układ osi 1+3 – tzn. z tylnym tridemem. Wszystkie osie zaopatrzono w pojedyncze ogumienie, dla poprawy własności trakcyjnych, w tym głównie dzielności terenowej. Przy tym oś ostatnia – dodana – nienapędowa otrzymała funkcję skrętu przeciwbieżnie w stosunku do przednich kół kierowanych, by polepszyć manewrowość, w tym zredukować promień skrętu. Kompletacja pojazdu obejmuje jeszcze układ hamulcowy z systemem ABS oraz przekładnię kierowniczą – zintegrowaną z wbudowanym wspomaganiem hydraulicznym.

REKLAMA

Poza tym – dzięki dodaniu tylnej osi nienapędowej do standardowej wersji 3-osiowej w układzie napędowym 6x6 – KRAZ-7140H6 8x6 wyróżnia się zwiększoną do ponad 30000 kg ładownością, co stało się decydującym czynnikiem przy wyborze tego wariantu jako bazy dla wiertnicy UP-100/125 przeznaczonej do obsługi odwiertów gazowych i naftowych. Test pierwszej dostarczonej partii podwozi KrAZ-7140H6 8x6 okazał się bowiem udany i przyniósł pozytywne wyniki. Dlatego Aznaftomash postanowił kontynuować współpracę i zamówić kolejną partię wyjątkowego ośmiokołowego KrAZ-a.
Jak twierdzą Ukraińcy, partnerzy azerbejdżańscy doceniają wyroby KrAZ za ich wysoką nośność, niezawodność konstrukcji oraz łatwość konserwacji i napraw.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA