REKLAMA

Kompaktowe i mocne – pojazdy komunalne od 5 do 14 ton w nowej technologii Compact (CT Frame) Cz.1

Nowa generacja małych i kompaktowych pojazdów do różnych typów działań przeciwpożarowych w miastach i na obszarach wiejskich. Są to lekkie i zwarte konstrukcje wielkogabarytowe o dużej objętości ładunkowej. Towarzyszy temu nowa, intuicyjna koncepcja obsługi wszystkich systemów gaśniczych, elementów nadwozia oraz urządzeń.

Rosenbauer CT Producent

Wraz z gamą CT Rosenbauer wprowadza na rynek nową generację kompaktowych pojazdów z dużym nadwoziem. Gama CT stanowi odpowiednią propozycję, gdyż cechują ją kompaktowe wymiary, duża ładowność, szeroki zakres funkcji i prostota, gdy użyteczność jest wymagana. To zatem wszechstronne urządzenie, zabezpieczające wszystko, aby sprostać każdemu zadaniu.

REKLAMA

Kompaktowy, wszechstronny

Gama CT powstaje na podwoziu cięższych wariantów dostawczych lub ciężarówek w klasie masowej od 5 do 14 ton. Te podwozia umożliwiają wykonanie wąskich pojazdów strażackich – o małej szerokości (2100/2200/2350/2500 mm) i mniejszej wysokości konstrukcyjnej (2400 do 2600 mm bez obciążenia dachu). CT staje się więc predestynowana do użytku w wąskich ulicach,
w niskich przejściach, w tunelach lub na wąskich drogach. Ponadto mała wysokość całkowita pozwala na łatwy dostęp do sprzętu przewożonego w bocznych skrytkach, przy stabilnym staniu na ziemi, oraz umożliwia wygodne, bezpieczne wejście do kabiny załogi. Poza tym nisko położony środek ciężkości pozytywnie wpływa na właściwości jezdne i zapewnia stabilność poruszania się.

Kompaktowy

Zwarte wymiary i krótkie rozstawy osi również stanowią istotną zaletę CT, przekładającą się na dobrą zwrotność.

Maksymalna objętość załadunku

Dzięki lekkiej, zajmującej mało miejsca i odpornej na skręcanie konstrukcji przestrzennej, CT zapewnia bardzo dużą objętość ładowania. Ze względu na prosty kontur i relatywnie małą szerokość użytkową zoptymalizowano też przedział dla załogi i rozkład sprzętu na dachu. W bocznych skrytkach na sprzęt i wyposażenie występują głębokie przedziały – na podwoziach ciężarówek zarówno między osiami oraz za tylną osią, wskutek czego da się pomieścić maksymalną ilość wyposażenia. Tym bardziej, że tych skrytek jest kilka, a de facto ograniczają je jedynie ściany konstrukcyjne lub naroża. Zamykane są one ręcznie lub za pomocą rolet jednoczęściowych. Za naciśnięciem przycisku można je także otworzyć centralnie z kabiny kierowcy.

Elastyczny program uchwytów

Kompletny program uchwytów Rosenbauer KOMFORT jest dostępny do indywidualnego i przejrzystego rozmieszczenia w skrytkach na wyposażenie. W skład systemu modułowego wchodzą między innymi półki z płynną regulacją, uchwyty do modułów, skrytki na węże oraz stabilne szuflady ładunkowe i obrotowe platformy do mocowania ciężkiego sprzętu. Pompy przenośne lub kontenery na rolkach mają własne uchwyty do mocowania i odkładania. Większość sprzętu zabezpiecza się za pomocą blokad odbezpieczanych jednym palcem. Przy tym wszystkie obsługiwane elementy i pozycje są oznaczone sygnałowym kolorem pomarańczowym. W ten sposób operator zawsze intuicyjnie i poprawnie może szybko i bezpiecznie zdjąć i schować sprzęt.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA