[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

KrAZ-260 Cheburashka

Prorosyjscy separatyści zaprezentowali nowy wieloprowadnicowy system rakietowy

Fot. Producent

Popierani przez Rosję separatyści, którzy kontrolują wschodnioukraińskie miasto Donieck, zaprezentowali najnowszy wieloprowadnicowy system rakietowy o nazwie Cheburashka.

Cheburashka to postać z literatury dziecięcej, niemniej jest to też teraz wieloprowadnicowy system rakietowy (MLRS), z rakietami kalibru 217 mm, opracowany przez ukraińskich separatystów. Według rosyjskich mediów, nowy Cheburashka MLRS został wyposażony w dwie wyrzutnie - wyrzutnie te są zamocowane każda na indywidualnej obrotowej podstawie z możliwością poruszania się - podnoszenia - w pionie. Umieszczono je jedna za drugą - przednia znajduje się tuż przed osiami tylnego tandemu, tylna na wysokości drugiej z tych osi. Ponadto każda z tych wyrzutni może wystrzelić 32 rakiety - ma bowiem cztery rzędy po osiem rakiet w jednym rzędzie, co razem daje aż 64 rakiety w jednej salwie.

REKLAMA

W roli nośnika systemu służy - co ciekawe - 3-osiowa ukraińska ciężarówka KrAZ-260 w układzie napędowym 6x6. Cechują ją układ z klasyczną krótką-dzienną kabiną - kabiną za silnikiem oraz wyłącznie pojedyncze, balonowe ogumienie z bieżnikiem terenowym. Generalnie nośnik ten zapewnia bardzo wysoką dzielność terenową - mobilność taktyczną. System MLRS podczas prowadzenia ognia - ostrzału może być sterowany bezpośrednio z kabiny lub zdalnie spoza kabiny za pomocą kabla. Media separatystów zauważyły, że standardowa rakieta ma maksymalny zasięg strzelenia - donośność na poziomie 9600 m (minimalnie 1500 m).

Cheburashka może poruszać się z maksymalną prędkością 80 km/h i uzyskuje maksymalny zasięg 600 km.

Główna rola tego systemu polega na bezpośrednim wsparciu walczących oddziałów - salwa może służyć do unieszkodliwiania pozycji moździerzowych, innych stanowisk artyleryjskich, niszczenia wrogich punktów oporu czy zapewniania ognia zaporowego, w celu osłabienia

-eliminacji ataku ze strony przeciwnika.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij