REKLAMA

Krone Smart Track and Trace Cz.4

Krone wprowadza na IAA liczne rozwiązania dotyczące systemów zarządzania flotą z punktu widzenia producenta naczep i zabudów. Są to więc w pierwszym rzędzie rozwiązania ukierunkowane na śledzenie i namierzanie naczep, badanie stopnia wykorzystania ich możliwości przewozowych oraz podniesienie bezpieczeństwa i efektywności dokonywanych operacji.

Producent
Fot. Producent

Następny z tych innowacyjnych systemów to Krone Smart Track and Trace – Inteligentne Śledzenie i Namierzanie. Rejestruje on wszystkie pojazdy – nośniki ładunków wykorzystywane w danym łańcuchu dostaw. W tym celu za pomocą czujników obsługuje procesy załadunku i rozładunku w ramach realizowanych operacji transportowych. Tym samym w pełni wspiera monitorowanie łańcucha dostaw, a nawet obszary magazynowania i sprzedaży. Nośniki ładunków – pojazdy są tu wyposażone w specjalne sygnalizatory (= radiolatarnie=radio beacons), które zbierają i wysyłają informacje. Ilości, masy, wstrząsy, odbiorcy, pozycje – pozycjonowanie, itp. - wszystkie te składowe są wyświetlane w sposób przejrzysty i zrozumiały dla klientów oraz klientów końcowych.
Podczas transportu w systemie tym istnieje płynna wymiana informacji z portalem telematyki Krone. Komunikacja między Beaconami i panelem Krone Telematics odbywa się za pośrednictwem interfejsu. Powyższe umożliwia przejrzysty przepływ ładunków, wyświetlany na portalu telematyki Krone oraz odpowiedniej aplikacji. Dyspozytorzy są informowani w czasie rzeczywistym, jakie ładunki znajdują się na pokładzie, w jakim są stanie oraz jakie zdolności przewozowe pozostają nadal dostępne. Krone Smart Track and Trace można łączyć z Krone Smart Capacity Management. W ten sposób dyspozytorzy mogą szybko i niezawodnie sprawdzić, ile jest dostępnych miejsc, czyli jaka i w którym dokładnie miejscu jest wciąż niewykorzystane powierzchnia – podawane są jej lokalizacja i wielkość.

REKLAMA

System Krone Smart Track and Trace na IAA 2018 w Hanowerze został nominowany jako Trailer Innovation 2019.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA