REKLAMA

LINK Sp. z o.o. rozpoczyna testy pojazdu FORD F-MAX Low Liner

Otwartość na nowości, komfortowa dla kierowców flota oraz poszukiwanie nowych możliwości optymalizacji kosztów transportu i redukcji wpływu na środowisko naturalne to główne przesłanki, które skłoniły firmę LINK Sp. z o.o. do rozpoczynającego się właśnie testu nowego na polskim rynku ciągnika siodłowego Ford F-Max w wersji Low Liner.

W dniu 18 września bieżącego roku w Cząstkowie Polskim pod Warszawą firma LINK odebrała do testów nowy ciągnik siodłowy Ford F-Max Low Liner od wyłącznego importera tej marki w Polsce – Qservice Truck Sp. z o. o. LINK będzie testować pojazd na wyznaczonych trasach międzynarodowych przez okres 4 tygodni. Powyższe stanowi doskonałą okazję, aby porównać komfort jazdy oraz parametry dotyczące zużycia paliwa F-Max względem aut innych marek, które LINK obecnie posiada w swojej flocie.

LINK, jako dostawca nowoczesnych rozwiązań transportowych w segmencie TSL, zawsze był i jest otwarty na wszelkie innowacje pojawiające się na rynku przewozowym oraz nowości flotowe w segmencie ciężarówek. W takim układzie wydaje się naturalne, że to właśnie LINK – jako pierwsza firma transportowa w Polsce – będzie testować całkowitą nowość na naszym rynku – ciągnik Ford F-Max Low Liner.

REKLAMA

F-Max został zaprojektowany do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Napędza go silnik ECOTORQ E6 o mocy 500 KM i 2500 Nm momentu obrotowego, zapewniający maksymalne osiągi oraz minimalne zużycie paliwa przy zróżnicowanych warunkach drogowych. Dzięki udoskonalonym reflektorom, ergonomicznym stopniom, wielu schowkom i innowacyjnym rozwiązaniom, ciągnik wizualnie robi duże wrażenie oraz wygląda naprawdę atrakcyjnie. Dodatkowo przygotowaną do obsługi ruchu dalekodystansowego i szeroką na 2,5 metra kabinę wyróżniają nowe i ergonomiczne fotele, funkcjonalna leżanka dolna oraz w pełni składana leżanka górna, gwarantująca wygodną przestrzeń sypialną. Pojemne schowki oraz 38-litrowa lodówka, łatwo dostępna zarówno z fotela kierowcy, jak i z leżanki dalej podnoszą zaś funkcjonalność kabiny. Wysoki komfort oraz bezpieczeństwo jazdy zapewniają także liczne rozwiązania technologiczne i systemy wspomagania prowadzenia, takie jak np. ergonomiczny kokpit poprawiający dostęp do wszystkich systemów kontrolnych, duży, przejrzysty wyświetlacz, multimedialny ekran dotykowy, automatyczna klimatyzacja czy zaawansowany system wspomagania awaryjnego hamowania (AEBS), system ostrzegania o zmianie pasa ruchu (LDWS), ESP oraz Eco Roll.

Paweł Moder, CEO, Członek Zarządu LINK Sp. z o.o. stwierdza „Otwartość na innowacje oraz nowoczesność wpisane są na stałe w funkcjonowanie naszej firmy. LINK sprawdza najnowsze możliwości flotowe i technologiczne, pojawiające się w segmencie samochodów ciężarowych. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kilkutygodniowego testu pojazdu Ford F-Max w wersji Lowliner. Chciałbym podkreślić, że średni wiek pojazdów w naszej flocie to zaledwie 1,5 roku, co powoduje, że flota LINK składa się wyłącznie z ekologicznych i nowoczesnych ciągników siodłowych z silnikami wysokoprężnymi, spełniającymi najnowsze normy dotyczące spalania. Niemniej jednak stale testujemy nowe modele samochodów poszukując rozwiązań optymalizacyjnych – zwiększających efektywność naszych usług i komfort pracy naszych pracowników oraz ograniczających wpływ na środowisko naturalne. Jest to również wpisane w strategię działania całej grupy Waberer's, do której należymy."

Wojciech Kopiel, Dyrektor Zarządzający Q-Service Truck Sp. z o.o., dodał z kolei „Od momentu podpisania umowy z Ford Trucks niezmiennie płyną do nas zapytania od firm transportowych odnośnie do flagowego ciągnika siodłowego marki, Forda F-Max. Cieszymy się, że zainteresowanie Klientów jest duże. Udowadnia to bowiem, że na polskim rynku jest miejsce dla kolejnego liczącego się gracza, który ma do zaoferowania wysokiej jakości produkt, pozwalający kierowcom na pracę w komfortowych warunkach, a samym firmom na duże oszczędności w użytkowaniu floty. Wierzymy, że LINK będzie usatysfakcjonowany z testów nowego Forda F-Max i okażą się one jedynie wstępem do znacznie dłuższej, korzystnej dla obu stron współpracy”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA