Leyland Trucks buduje 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF

Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 200-tysięcznego podwozia DAF LF. Ten znaczący kamień milowy został osiągnięty przez fabrykę położoną w Wielkiej Brytanii, która produkuje wszystkie ciężarówki z serii LF oraz modele z linii CF i XF, z przeznaczeniem głównie na rynki z kierownicą po prawej stronie.

Leyland Trucks buduje 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF Producent

Jubileuszowa, zbudowana przez Leyland Trucks 200-tysięczna ciężarówka DAF LF to wersja 7,5-tonowa pod zabudowę – LF City 170, zamówiona przez brytyjskiego przewoźnika – operatora transportowego EVTS z Blackpool. EVTS jest wieloletnim klientem DAF-a, specjalizującym się w dostawach palet na następny dzień i noc w całej Wielkiej Brytanii. Korzysta przy tym z floty ponad 30 pojazdów i 50 przyczep. Poza tym ten jubileuszowy egzemplarz wchodzi w skład większego zamówienia na 9 ciężarówek, w tym dwa dodatkowe, 7,5-tonowe LF City, dwa ciągniki CF i cztery ciągniki XF z kabiną Super Space Cab.

Miejska dystrybucja palet

200-tysięczny LF został oddany do użytku w celu dystrybucji palet miejskich w północno-zachodniej Anglii. Aby zapewnić najwyższą wydajność, wyposażono go w silnik PACCAR PX-4 o mocy 127 kW/170 KM. Otrzymał też zabudowę kurtynową PACCAR, zaprojektowaną przez Leyland Trucks i powstałą na dedykowanej linii produkcyjnej.

Wzorcowa miejska ciężarówka do dystrybucji

Gama LF, pokrywająca zakres dopuszczalnych mas całkowitych od 7500 do 19000 kg, nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Uznana za wzorcową miejską ciężarówkę dystrybucyjną, charakteryzuje się wyjątkową zwrotnością, manewrowością, przestronną kabiną i platformą podwozia, oferując producentom nadwozi dużą elastyczność.

Uznanie

W Leyland Trucks pierwsze podwozie typu LF zjechało z linii wytwórczej w 2001 roku. Od tego czasu ta wysoko ceniona ciężarówka dystrybucyjna została uhonorowana w 2002 roku nagrodą International Truck of the Year oraz wieloma tytułami Fleet Truck of the Year w Wielkiej Brytanii, ostatnio w 2019 roku. Dzisiejsza oferta LF obejmuje silniki o mocy od 150 do 320 KM, manualną i zautomatyzowaną skrzynię biegów, warianty z kabiną dzienną, wydłużoną dzienną i sypialną oraz szeroką gamę rozstawów osi.

„Ważny punkt orientacyjny”

Brennan Gourdie, dyrektor zarządzający Leyland Trucks, powiedział „Jesteśmy oczywiście bardzo dumni, że osiągnęliśmy ten ważny punkt zwrotny w historii nie tylko produktu LF, ale także Leyland Trucks. Kamień milowy reprezentuje doskonałe właściwości samej ciężarówki oraz odzwierciedla wiodącą w branży jakość, którą każdego dnia 1000 oddanych pracowników dostarcza naszym klientom na całym świecie”

REKLAMA