REKLAMA

Limitowana edycja jubileuszowa Renault T HIGH 1894

W bieżącym Renault Trucks świętuje 125 lat swojej historii. Z tej okazji wprowadza nową limitowaną edycją T High 1894, łączącą dzieje marki z nowoczesnym stylem. Do sprzedaży w całej Europie trafi zaledwie 125 takich samochodów.

Producent

Chcąc uczcić 125 lat wiedzy i innowacji koncern przedstawia nową limitowaną serię T High 1894 Edition. W ten sposób składa hołd swoim korzeniom, wprowadzając wariant z kolorystycznymi nawiązaniami do logo Berliet. Kabina oraz osłony aerodynamiczne pomalowano więc na kolor „midnight blue”. Wybrane elementy, takie jak grill, są dodatkowo podkreślone na złoto lub – tak jak obręcze kół – na czerwono. Zamontowano również pomalowane na złoto pneumatyczne sygnały dźwiękowe oraz zestaw świateł na dachu kabiny. Ponadto liczne elementy graficzne podkreślają linie kabiny oraz dynamikę auta, jak przykładowo napis « Edition 1894 » z przodu i po bokach kabiny. Na owiewkach międzyosiowych znajdują się zaś specjalnie przygotowane z tej okazji sylwetki kultowych pojazdów marki, ułożone w kształt diamentu – logo Renault Trucks, w które wkomponowana jest lokomotywa – znak marki Berliet. We wnętrzu kabiny pojawia się natomiast ten sam niebieski kolor na tablicy rozdzielczej i kierownicy, a wewnętrzna strona drzwi ma tapicerkę utrzymaną w kolorystyce niebiesko-czerwonej. Harmonii wewnętrznej dopełniają czerwone ramki nawiewów, fotel Recaro pokryty czarną skórą i przeszyty czerwoną nicią oraz na za zagłówku wyhaftowany złoty napis «Edition 1894». Poza tym kompletacja obejmuje wykładzinę podłogową z czerwonymi przeszyciami i złote zasłony.

REKLAMA

Do tego limitowaną serię cechuje bogate wyposażenie poprawiające komfort pracy kierowcy, jak panoramiczna tablica rozdzielcza z ekranem LCD (witającym prowadzącego logo «Edition 1894») i dodatkowy ekran Roadpad+ połączony z kamerą cofania. Do napędu T High 1894 służy 13-litrowy silnik, w najmocniejszym nastawie – o mocy maksymalnej 520 KM

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA