REKLAMA

MAN ProfiDrive - IAA 2018 Cz.1

MAN ProfiDrive oferuje specjalistyczne kształcenie i dokształcanie dla zawodowych kierowców pojazdów użytkowych, uwzględniające specjalne wymagania branżowe. Są to indywidualne i dopasowane do konkretnego zapotrzebowania szkolenia branżowe dla prowadzących ciężarówki i autobusy – dzięki tej ofercie od końca 2017 roku MAN ProfiDrive jeszcze lepiej spełnia oczekiwania swoich klientów. Doskonałym uzupełnieniem takiego szkolenia staje się współpraca szkoleniowa z producentami nadwozi i wyposażenia.

Producent
Fot. Producent

Sam moduł ProfiDrive koncentruje całą uwagę przede wszystkim na wartości dodanej, jaką dają kompetencje praktyczne i bezpośrednia bliskość klienta.

Obecnie z obszernego portfolio modułów szkoleniowych zainteresowani mogą dobrać szkolenie idealnie dobrane do swoich indywidualnych zadań transportowych. Eksperci z MAN ProfiDrive opracowują wtedy i planują spotkania wraz z klientem, organizują termin, przebieg i lokalizację oraz dopasowują treści treningu podstawowego, takie jak bezpieczeństwo jazdy, technika, zabezpieczenie ładunku, trening off-road oraz ekonomiczna jazda.

REKLAMA

Wyjątkowość nowego szkolenia branżowego polega bowiem na tym, że w celu idealnego uzupełnienia prezentowanych treści ProfiDrive zaprasza do współudziału najróżniejszych wytwórców nadwozi i wyposażenia. Przykładowo w jednym z pierwszych spotkań dla kierowców z sektora transportu drewna długiego i krótkiego udział wzięli eksperci z firm Palfinger (żurawie ładunkowe) oraz ExTe (przyczepy do transportu drewna i specjalne systemy zabezpieczania ładunku). Kolejne szkolenie dla kierowców betoniarek odbyło się we współpracy z producentem nadwozi Liebherr, a podczas szkolenia „Offroad and Traction” dla kierowców wariantów terenowych, praktyczną wiedzę uczestników pomogli odświeżyć eksperci z działu doświadczalnego dostawcy wywrotek – przedsiębiorstwa Meiller.

O tym, jak wszechstronne są dostępne możliwości, świadczy także szkolenie branżowe „Liquids&Gases”, przeznaczone dla sektora przewozu materiałów płynnych. Kierowcy cystern otrzymują intensywny trening z zakresu bezpieczeństwa ze szczególnym nastawieniem na sytuacje krytyczne podczas jazdy, fizykę jazdy oraz zastosowanie układów wspomagających. Objaśniana jest charakterystyczna technika pojazdowa z nadwoziami oraz można dodać szkolenie ADR, instruktaż z zakresu bezpieczeństwa pracy lub szkolenie z gaszenia pożarów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA