REKLAMA

MAN ProfiDrive - IAA 2018 Cz.2

MAN ProfiDrive oferuje specjalistyczne kształcenie i dokształcanie dla zawodowych kierowców pojazdów użytkowych, uwzględniające specjalne wymagania branżowe. Są to indywidualne i dopasowane do konkretnego zapotrzebowania szkolenia branżowe dla prowadzących ciężarówki i autobusy – dzięki tej ofercie od końca 2017 roku MAN ProfiDrive jeszcze lepiej spełnia oczekiwania swoich klientów. Doskonałym uzupełnieniem takiego szkolenia staje się współpraca szkoleniowa z producentami nadwozi i wyposażenia.

Producent
Fot. Producent

Z podobną precyzją można dobrać szkolenie dla użytkowników wersji komunalnych, dla których ProfiDrive oferuje instruktaż obsługi taboru we współpracy z producentami nadwozi i wyposażenia. Podczas zajęć z bezpieczeństwa jazdy w warunkach zimowych i przy niekorzystnej pogodzie oraz podczas ćwiczeń z jazdy w terenie uczestnicy testują zdobytą wiedzę w praktyce. Możliwe są też specjalistyczne szkolenia we współpracy z producentami nadwozi oraz wyposażenia ratunkowego dla pracowników straży pożarnej lub pomocy technicznej, pracującymi z zaawansowanymi technicznie samochodami specjalnymi w sytuacjach ekstremalnych. Jako uzupełnienie dostępne są zajęcia praktyczne z bezpieczeństwa jazdy w konkretnych warunkach użytkowania, szkolenia terenowe oraz ćwiczenia z zakresu zabezpieczania ładunku.

REKLAMA

Do kierowców autobusów skierowane jest zaś specjalne szkolenie z zachowań w sytuacjach awaryjnych. Podczas niego otrzymują oni możliwość kompleksowego odświeżenia wiedzy z zakresu środków doraźnych na miejscu wypadku oraz pierwszej pomocy. Szkolenie obejmuje także zajęcia z prowadzenia autentycznej ewakuacji oraz gaszenia pożarów z symulatorem pożarów. Kluczową rolę wówczas nieraz odgrywają odpowiedzi na następujące pytania: co robić, gdy zdarzy się wypadek? jak pomóc w przypadku zawału serca? w jaki sposób ugasić pożar? I właśnie wszystkie te sytuacje objaśnia się, demonstruje i ćwiczy podczas treningu sytuacji awaryjnych w ramach usług szkoleniowych ProfiDrive. Tzw. trening sytuacji awaryjnych uczy właściwego postępowania w nagłych wypadkach, prawidłowe korzystanie z gaśnicy odbywa się z użyciem symulatora pożaru, a uzupełnienia to ewakuacja autobusu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA