REKLAMA

MAN niezawodnie i pewnie: XLION jako model specjalny Bauma 2019

MAN XLION to wykonanie zawierające specjalne pakiety wyposażenia dla pojazdów kursujących na długich trasach, specjalistycznych i dystrybucyjnych.

Producent
Fot. Producent

Występuje tu połączenie wysokiej jakości fabrycznego wyposażenia odpowiedniego dla danego segmentu z dodatkami i pakietami usług dostosowanymi do specyfiki danego kraju. Uzupełnienie oferty stanowi premierowy silnik D15.

Na zamówienie XLION jest dostępny w atrakcyjnej optycznie wersji z symbolem lwa po bokach kabiny kierowcy. Poza tym na drzwiach kabiny każdego egzemplarza widnieje napis XLION. Litera X w nazwie „lwiej ciężarówki“ oznacza „ekstremalnie“.

REKLAMA

Na targach bauma 2019 MAN prezentował pojazd w wersji XLION – TGX 18.510 4x2 BLS wyróżniający się lwem XLION na kabinie kierowcy XLX. Dostał on też silnik D26 w nowej odmianie Euro 6, o o 10 KM większej mocy maksymalnej i o 100 Nm wyższym maksymalnym momencie obrotowym niż dotychczas. Jego moc wynosi zatem 510 KM, a maksymalny moment obrotowy osiąga 2600 Nm. Samochód wyposażono w nowe funkcje: Comfort Steering i Lane Return Assist.

Generalnie pakiety wyposażenia XLION są zgodne z wymaganiami branżowymi, zapewniając odpowiednie wykończenie aut eksploatowanych na długich trasach, wersji specjalistycznych i dystrybucyjnych oraz łącząc montowane fabrycznie wysokiej jakości wyposażenie dostosowane do potrzeb danej branży z dodatkami i pakietami usług zgodnymi z wymaganiami krajowymi. Poszczególne pakiety wyposażenia zostały tak dobrane, aby przedsiębiorcy byli usatysfakcjonowani pod względem ekonomicznym, a kierowcy zadowoleni z komfortu użytkowania.

Od września 2018 roku, kiedy XLION zaprezentowano na targach IAA, koncern rozbudowuje swoją ofertę o wykonania z nowym silnikiem D15 oraz wydania z silnikiem D26 o mocy 430 KM.

W przyszłości model specjalny XLION Traction będzie dostępny dla typoszeregu TGS z silnikami o mocy od 330 KM do 510 KM. Obok systemu akustycznego MAN, diodowych świateł dziennych i funkcji off-road dla ABS zakres dostawy obejmuje pakiet budowlany. W ten sposób zapewnione zostają większe bezpieczeństwo pracy i niezawodność transportu. Pakiet obejmuje między innymi mniej podatną na zabrudzenia aranżację wnętrza w kolorze Urban Concrete, owiewkę pod silnikiem zapobiegającą wzniecaniu kurzu, wejście po stronie kierowcy zaopatrzone w długi reling do trzymania na dachu oraz kratkę zabezpieczającą chłodnicę przed uderzeniem kamieni.

Model specjalny MAN TGX XLION Longhaul przeznaczony do obsługi dalekich tras dostał natomiast silniki o każdej mocy, łącznie z najmocniejszą jednostką 640 KM. Wyjątkowo szlachetną optykę i szczególny komfort w tym przypadku zapewniają bogate wyposażenie kabiny w ramach pakietu „komfort kierowcy”, system akustyczny MAN, diodowe światła dzienne i chromowane aplikacje na zderzaku. W razie potrzeby można teraz także wybrać zderzak.

Model specjalny MAN XLION jest z kolei dostępny dla przedstawicieli typoszeregów TGL i TGM z dwoma osiami i z napędem przeznaczonym do jazdy po drogach, niezależnie od mocy silnika i wielkości kabiny. Kierowcy zawdzięczają komfortowe warunki pracy klimatyzacji, zestawowi głośnomówiącemu i systemowi akustycznemu MAN oraz pakietowi MAN „komfort kierowcy”. Obejmuje on, w zależności od modelu kabiny, wielofunkcyjną kierownicę, komfortowy fotel kierowcy, komfortowe osłony na siedzenia oraz centralny zamek.

Wszystkie trzy modele specjalne XLION stanowią połączenie auta wyposażonego zgodnie z potrzebami branży ze specjalnymi warunkami obsługi After Sales w ramach umów o przeglądy Service Contract Comfort i Comfort Super. Przy czym w ramach XLION możliwe są regionalne udogodnienia uwzględniające specyfikę danego rynku. W zależności od lokalnych potrzeb i od modelu punkty sprzedaży mogą więc przygotować i przyjąć specjalne pakiety obejmujące wyposażenie, warunki finansowania i zakres przeglądów. Dostępne są przy tym między innymi Style Package, Safety Package lub indywidualizowane zabudowy w ramach oferty MAN Truck Modification, takie jak szafy na ścianie z tyłu kabiny.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA