REKLAMA

MHS Truck and Bus i Roman SA chcą produkować rumuńską ciężarówkę według niemieckich standardów

Spółka MHS Truck&Bus – jedyny importer i partner serwisowy Rheinmetall MAN w Rumunii – , podpisał umowę joint-venture z rumuńską fabryką ciężarówek na produkcję wielofunkcyjnych platform samochodowych w Rumunii na potrzeby rumuńskich sił zbrojnych.

Producent
Fot. Producent

Aby zapewnić najbardziej spójną integrację rumuńskiego przemysłu z programem wyposażenia armii tego państwa w zmilitaryzowane pojazdy, MHS Truck&Bus będzie współpracować z kilkoma lokalnymi dostawcami, w tym fabryką Roman Braşov. Claudia Iordache, dyrektor zarządzający MHS Truck&Bus, powiedziała „Chcemy produkować w Brasov rumuńską ciężarówkę według niemieckich standardów, a nasza strategia zakłada, że w miarę dojrzewania programu stosowanych będzie więcej rumuńskich komponentów w platformach transportu samochodowego. Tym samym istnieje możliwość pokrycia 100% zapotrzebowania na pojazdy wojskowe wyłącznie w naszym kraju”.

Niemiecko-rumuńskie partnerstwo w zakresie produkcji wojskowych ciężarówek – podwozi i ciągników, czołgów, autofurgonów, przyczep i naczep niezbędnych do wyposażenia armii znacząco przyczyni się do ożywienia produkcji platform transportu wojskowego i cywilnego w Rumunii. Nowe joint-venture stworzy także ponad tysiąc miejsc pracy w rumuńskich firmach oraz zapewni wysoką jakość zasobów ludzkich zaangażowanych w program wyposażenia armii. Tym bardziej, że transfer technologii i wiedzy do lokalnych podmiotów w celu wytwarzania platform transportowych i tworzenia złożonych podzespołów w Rumunii będzie stymulować rozwój elementów obrony i utrzymania w perspektywie średnio- i długoterminowej.

REKLAMA

MHS Truck&Bus i Roman SA wezmą udział w przetargu ogłoszonym przez rumuńskie Ministerstwo Obrony Narodowej na około 3300 ciężarówek i przyczep, proponując pełny asortyment ciężarówek wojskowych i zmilitaryzowanych z gamy TG. Partnerstwo MHS-Rumunia odpowiada bowiem na potrzeby bezpieczeństwa narodowego Rumunii w zakresie rozwoju jej zdolności produkcji wojskowej, kontynuując tradycję współpracy rumuńskich sił zbrojnych z MAN-em. 47 lat temu linia produkcyjna "Czerwonej flagi", później Roman Braşov SA, rozpoczęła się od modelu diesla opartego na licencji właśnie MAN-a. Dzięki tej współpracy ciężarówki z Brasov zostały wyeksportowane do wielu krajów na całym świecie. Ponadto Grupa MHS poprzez MHS Truck&Bus, które od ponad 11 lat reprezentuje markę MAN w Rumunii, stała się wyłącznym importerem i partnerem serwisowym dla pojazdów wojskowych Rheinmetall MAN w Rumunii. Pierwszy importowany model to typ wojskowy 42M 6x6 BB z hybrydowej rodziny HX.

Seria pojazdów wojskowych HX skonstruowana przez Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) obejmuje jedne z najbardziej wytrzymałych, wszechstronnych i ekonomicznych aut w swojej klasie. Wszystkie konfiguracje w tej rodzinie – od 4x4 do 10x10 - zostały zaprojektowane z myślą o mobilności. Mogą być zasilane kilkoma rodzajami paliwa, mogą pracować w szerokim zakresie warunków klimatycznych i mogą być wyposażone w dodatkowe moduły ochronne lub nawet moduły do samoobrony.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA