MINExpo 2021: Scania napędza zmianę swoją ciężką wywrotką 8x4

Scania wzięła udział w tegorocznych targach MINExpo, aby pokazać, jak przejście na zrównoważone operacje idzie w parze ze zwiększonym czasem pracy bez przestojów i wyjątkową całkowitą ekonomiką operacyjną. Na jej stoisku można było zobaczyć ciężką wywrotkę 8x4 oraz ciągnik siodłowy International HX Series 6x4 do transportu zewnętrznego.

Scania Producent

Sven-Erik Gustafsson, szef Scania Mining, powiedział „Mamy narzędzia, aby udowodnić, że operacje wydobywcze należą do tych branż, w których przejście na zrównoważone rozwiązania jest korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron. Większa koncentracja na całkowitej gospodarce operacyjnej przyniesie pozytywne wyniki również w takich aspektach, jak ślad węglowy. I nie ma konfliktu między tymi ambicjami”.

REKLAMA

Na swoim stoisku Scania pokazała dwa pojazdy. Ciężka wywrotka typ 8x4 do prac na miejscu oraz ciągnik International HX Series 6x4 do transportu zewnętrznego demonstrują szeroką ofertę TRATON GROUP dla Ameryki Północnej, w tym dla sektora wydobywczego w Kanadzie.

Ciężka wywrotka została wyłącznie przeznaczona do prac górniczych i spełnia najsurowsze wymagania. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami proponuje wydajne rozwiązanie transportowe o mniejszym wpływie na środowisko i niższym koszcie na tonę. Dzięki wytrzymałym komponentom w konfiguracji 8x4 ładowność wynosi 40000 kg przy dopuszczalnej masie całkowitej 60000 kg. Do tego wszystkie górnicze ciężarówki Scania mogą być napędzane silnikami Euro 5 lub 6, które mogą być zasilane do 100% paliwem typu HVO (hydrorafinowany olej roślinny) lub FAME (ester metylowy kwasów tłuszczowych), co pozwala na redukcję emisji CO2 nawet o 90%. Istnieją też alternatywy z LNG lub CNG przy wprowadzeniu do napędu gazu naturalnego lub biogazu. Gustafsson kontynuuje „Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy rozwiązań. W firmie Scania w naszych rozmowach z naszymi klientami stosujemy holistyczne podejście i śmiem twierdzić, że dzięki naszym wysoce wydajnym, połączonym pojazdom mamy udokumentowane doświadczenie w dokonywaniu rzeczywistych zmian z perspektywy ochrony środowiska. W ramach Scania Site Optimization dysponujemy narzędziami, metodami i informacjami, aby usprawnić operacje transportu górniczego w oparciu o naszą metodologię Lean. Kolejnym krokiem jest podniesienie poziomu i wdrożenie naszej oferty w ramach ACE. Pojazdy autonomiczne, połączone i zelektryfikowane są już w naszym portfolio i w tej dekadzie te rozwiązania będą prawdziwym przełomem dla sektora wydobywczego”.

Prezentacja International HX Series na MinExpo podkreśla kanadyjski projekt wydobywczy, nad którym obie firmy pracowały od kilku lat. Projekt, wczesny przykład synergii między TRATON GROUP, wykorzystuje podejście zorientowane na klienta, aby spożytkować inwestycje, które Scania poczyniła, rozwijając produkty górnicze z dostarczaną przez International wiodącą w branży siecią usług i wsparcia. Wiele udanych operacji wydobywczych w Kanadzie wykorzystuje potężną serię HX do tzw. transportu wychodzącego – realizowanego poza terenem kopalni, a rozszerzenie możliwości dla klientów dzięki dedykowanym produktom Scanii do prac terenowych może pomóc tym klientom znacznie poprawić wydajność operacyjną.

Scania i Navistar, właściciel międzynarodowego znaku towarowego, są markami w całości należącymi do TRATON GROUP. W Ameryce Północnej, a głównie w Kanadzie, klienci Scanii z sektora górniczego mogą korzystać z usług świadczonych przez międzynarodowe markowe warsztaty.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA