REKLAMA

MLPK na bazie podwozia KrAZ-63221 6x6 dla Sił Zbrojnych Ukrainy

Kolejna partia podwozi KrAZ-63221 i przyczep KrAZ-A181, które są używane jako podstawa do zainstalowania zabudowy - ruchomych – mobilnych polowych kontenerowych kompleksów łazienkowo-pralniowych (мобільних лазне-пральних комплексів (МЛПК – MLPC), została skierowana do fabryki nadwozi specjalnych w Kryukivsku (Крюківський вагонобудівний завод).

3-osiowe podwozie samochodowe KrAZ-63221 – to wariant z klasyczną kabiną, klasy wysokiej ładowności i wysokiej mobilności taktycznej – dzielności terenowej, przeznaczony do montażu uzbrojenia i sprzętu wojskowego, zabudów o specjalnym i przemysłowym przeznaczeniu oraz do holowania przyczep po wszystkich rodzajach nawierzchni, w tym po trudnych bezdrożach, bez względu na warunki klimatyczne. Samochód jest wykonany w modyfikacji wojskowej i w związku z tym zaopatrzony w system kontroli ciśnienia w oponach, z kontrolą przeprowadzaną z kabiny kierowcy, oraz w kabinie w uchwyty do mocowania osobistej broni kierowcy i pasażerów. Ze względu na chęć utrzymania dla samego podwozia bardzo wysokiej dzielności – mobilności taktycznej, na wszystkich kołach założono wyłącznie pojedyncze, balonowe ogumienie z bieżnikiem terenowym. Kompletacja ciężarówki obejmuje także: chiński silnik WP10.380 o mocy maksymalnej 380 KM, mechaniczną, dziewięciostopniową skrzynię biegów, skrzynię rozdzielczą oraz przekładnię kierowniczą - mechaniczną, ze wspomaganiem hydraulicznym.

W jednym z dwóch kontenerów MLP znajduje się pralnio-suszarnia, przeznaczona do prania, suszenia oraz prasowania bielizny i ubrań. W przedziale technicznym umieszczono zaś agregaty prądotwórcze do autonomicznego zasilania oraz specjalne urządzenia do podłączenia do sieci zewnętrznej. Inny moduł zawiera tzw. mobilny zestaw wanny, zapewniający możliwość podgrzewania wody przy użyciu paliw płynnych i stałych.

REKLAMA

Mobilny polowy kontenerowy kompleks do kąpieli i prania może być używany zarówno w wojsku, jak i w czasie pokoju, w tym podczas ćwiczeń wojskowych, oraz w pracach jednostek obrony cywilnej, w badaniach geologicznych oraz w innych sytuacjach, w których ludzie pracują w warunkach polowych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA