REKLAMA

MZKT

Pod koniec kwietnia Mińska Fabryka Ciągników Kołowych - MZKT dostarczyła pierwsze 5-osiowe - typ 750001 - podwozie klasy wysokiej ładowności i wysokiej mobilności z napędem na wszystkie koła, w układzie napędowym 10x10, z osiami w układzie 2+3 i wyłącznie pojedynczym ogumieniem.

Producent
Fot. Producent

Podwozie to otrzymało silnik Euro-5 i zostało przeznaczone do montażu żurawia z ramionami wysuwanymi teleskopowo o udźwigu do 100 ton. Aby zobaczyć podwozie z zamontowanym żurawiem typu KS-84713-6, trzeba było udać się w czerwcu na targi, gdyż oficjalnie po zabudowie ujawniono je w trakcie międzynarodowej wystawy Bauma CTT Rosja - 2018. Kompletny pojazd stał tam na stoisku partnera strategicznego MZKT - spółki akcyjnej "Fabryka żurawi Galichsky " - АО «Галичский крановый завод».

Nowe podwozie ma niższy środek ciężkości, co zapewnia lepszą stabilność podczas przewozu oraz samej pracy żurawia. To samochodowe MZKT-750001 stanowi też niezwykle niezawodną podstawą do montażu nie tylko żurawi, ale i innych urządzeń i sprzętu dla budownictwa, takich jak pompy do betonu. Do tego dochodzą drabiny i podnośniki o dużym zasięgu. Ciężarówka nadaje się także, ze względu na swoją konstrukcję i walory trakcyjne, po militaryzacji do wykorzystania w siłach zbrojnych.

REKLAMA

Dzięki swoim właściwościom omawiane podwozie pozwala na efektywne wykorzystanie sprzętu i zabudów w wielu branżach.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA