REKLAMA

Maksymalna ładowność Rens Transport z Volvo FM

Rens Transport wprowadził do eksploatacji 4-osiowe Volvo FM 500 8x2 TAG-XL z otwartą zabudową przyczepy i żurawiem HMF. Pojazd służy do transportu transformatorów. Rens wybrał tę konfigurację ze względu na jej dużą ładowność.

Volvo FM żuraw Producent

Rens Transport ze Sprundel to firma rodzinna niejako w optymalnej formule. Adrie Rens mówi „Firma oficjalnie istnieje od 1939 roku. Wtedy mój dziadek zaczął od swoich synów. 82 lata później nadal istniejemy. Teraz nasza mama Cor jest właścicielką firmy, a prowadzimy ją wraz z bratem Richardem. Nasza trójka zapewnia ciągłość działalności firmy i jesteśmy z tego dumni. Mój brat i ja od dzieciństwa dorastaliśmy w firmie i od najmłodszych lat dołączaliśmy do naszego ojca w ciężarówce. Na przykład jako mały chłopiec przyjechałem już do fabryki transformatorów w Bredzie, do której do dzisiaj jeździmy”.

REKLAMA

Szkło i transformatory

Richard i Adrie mają jasny podział zadań. Richard opróżnia pojemniki ma szkło w dużej części Noord-Brabant w imieniu dużego przedsiębiorstwa zajmującego się przetwarzaniem odpadów oraz różnych gmin. Adrie transportuje transformatory na zlecenie fabryki transformatorów w Bredzie. Adrie Rens „Mamy bardzo długie relacje z naszymi klientami. Od ponad 40 lat opróżniamy pojemniki na szkło, a od 46 lat jeździmy dla fabryki transformatorów. Dzięki temu wiemy dokładnie, czego chce klient i jak musimy transportować transformatory ”.

Ładowność netto 21 ton

Dzięki Volvo FM 500 8x2 z otwartą skrzynią i 40-tonowym żurawiem HMF, Adrie Rens jest jeszcze lepiej wyposażony do przewozu transformatorów. „Mój poprzedni FM wymagał wymiany i teraz szukaliśmy głównie większej ładowności. Masa transformatorów jest różna, ale niektóre wersje są wyjątkowo ciężkie - od 13 do 14 ton. W mojej poprzedniej ciężarówce czasami napotykałem ograniczenia masowe. Nasz dealer Volvo Trucks, firma Bluekens Truck and Bus, zaproponował wtedy wybór konfiguracji osi TAG-XL. W rezultacie ta ciężarówka ma DMC 41,5 tony i ładowność netto 21 ton. To o pięć ton więcej niż w przypadku mojej poprzedniej ciężarówki. W praktyce jest to naprawdę darem niebios, także w połączeniu ze wskaźnikiem obciążenia osi, aby optymalnie rozłożyć ciężar na osiach ”.

Nowe funkcje

Adrie Rens uzyskał już teraz niezbędny przebieg swoim FM. „Ta ciężarówka to dla mnie prawdziwa rewelacja, też dzięki nowym funkcjom. Na przykład zdecydowałem się na Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, sprawiający, że sterowanie jest o wiele lżejsze, i Work Remote. Dzięki temu bezprzewodowemu pilotowi mogę obsługiwać różne funkcje, stojąc obok ciężarówki, takie jak zawieszenie pneumatyczne, światła robocze i WOM. Co więcej, ta ciężarówka ma kamerę cofania i kamerę skierowaną na skrzynię ładunkową, dzięki czemu mogę również obserwować ładunek podczas jazdy”.

Hołd dla amerykańskich wyzwolicieli

Kabina ma efektowne oznakowanie. Data „29 października 1944 r.” i różne logo są nadrukowane z jej boku. Adrie Rens wyjaśnia „To jest data i logo dywizji i pułku, które wyzwoliły Sprundela. Jesteśmy szczególnie zainteresowani II wojną światową i wszystkim, co wydarzyło się w naszym regionie. W naszym regionie często uważa się, że Sprundel został wyzwolony przez Anglików i Kanadyjczyków. Jednak Sprundel został wyzwolony przez amerykański pułk. W tym hołdzie chcemy okazać naszą wdzięczność amerykańskim wyzwolicielom”.

Nowy model Volvo FM

Ciężarówka została dostarczona przez dealera Volvo Trucks – Bluekens Truck and Bus w Bredzie, gdzie Rens przeprowadza również przeglądy. „Współpraca trwa od dawna. Kupiliśmy też naszą pierwszą ciężarówkę Volvo od Bluekens, kiedy warsztat samochodowy znajdował się jeszcze w Chaam. Otrzymujemy dobrą pomoc i doradztwo oraz przywiązujemy do tego dużą wagę, gdyż u nas wybór ciężarówki to wybór na wiele lat. Dwanaście lat temu w tym samym czasie kupiliśmy nasze dwie poprzednie ciężarówki Volvo. Mam więc teraz nową ciężarówkę, z nową lekką przyczepą, z którą mogę jeździć do przodu, a flota mojego brata powinna być stopniowo wymieniana. Będzie to nowy model Volvo FM. Jesteśmy naprawdę nastawieni na Volvo i zawsze mieliśmy we flocie samochody ciężarowe Volvo. Są to niezwykle solidne pojazdy, które zawsze działają, nawet jeśli używasz ich do ciężkiej pracy, którą z nimi wykonujemy. Nie ma dla nas nic lepszego!”.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA