REKLAMA

Man - IAA 2018 Cz. 1

MAN pokazał na targach IAA kilka ciekawych wariantów. Były to zarówno specjalne - limitowane edycje, jak i wydania jednostkowe, unikatowe, przygotowane pod kątem zaspokajania nawet specyficznych potrzeb konkretnych odbiorców

Producent
Fot. Producent

U MAN-a rolę rzadszego wykonania pełnił XLION, przygotowany zgodnie z podstawowymi kanonami, od dawna charakterystycznymi dla tego rodzaju wydań. Są nimi:

  • odwoływanie się do emocji i wywoływanie emocji, czemu służy odpowiednio dorobiona ideologia marketingowa;
  • zazwyczaj specjalne dodatki, kompletacja i nieraz malowanie, które są normalnie niedostępne;
  • bogaty, wliczony w cenę zestaw wyposażenia, którego sumaryczna cena jest niższa, niż jednostkowa cena wszystkich włączonych w niego składowych, gdyby je zamawiać oddzielnie – tzn. nie w ramach tego pakietu.

W sferze emocji XLION ma się odwoływać do takich cech, jak sprawność, świetne wyniki i ponadprzeciętna wytrzymałość w każdej dziedzinie, decydujących o sukcesie sportowców uczestniczących w zawodach Ironman. I tak właśnie można sobie wyobrazić XLION, swoimi przymiotami w równej mierze ujmującego przedsiębiorcę oraz kierowcę – XLION powinien być bowiem niezawodny, wytrzymały oraz ukierunkowany na zadanie i wskutek tego sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. Co więcej, X w jego nazwie oznacza „extreme”, co łączy go i MAN-a z ekstremalnymi osiągnięciami sportowymi triathlonistów Ironman. Dlatego firma stała się oficjalnym sponsorem zawodów Ironman Europe.

REKLAMA

Na życzenie XLION może się wyróżniać atrakcyjnym wzornictwem z lwem na bokach kabiny. Zarazem każdy egzemplarz opatrzono na drzwiach napisem XLION. Jednocześnie w tej propozycji koncernu jedna kwestia pozostaje niezwykle ciekawa – o ile dotychczas zazwyczaj takie limitowane edycje ograniczały się niemal wyłącznie do jednego modelu czy rzędu samochodów, o tyle teraz XLION zawiera specjalne pakiety wyposażenia specyficzne dla aż trzech segmentów: transportu dalekobieżnego oraz wersji specjalistycznych i dystrybucyjnych. Ponadto pakiety te nie są wcale jednorodne ze względu na kraj przeznaczenia danego auta. Fakt ten oznacza połączenie wysokiej jakości wyposażenia fabrycznego, innego dla każdego sektora, z dopasowanymi do konkretnego państwa dodatkami i pakietami usług – tzw. regionalnymi, swoistymi dla rynku usprawnieniami w XLION. Przy tym wyposażenie da się dobrać w taki sposób, że przedsiębiorca będzie zadowolony z ekonomiczności pojazdu, a kierowca z komfortu jazdy.

Model specjalny XLION Longhaul jako TGX przeznaczono do obsługi ruchu dalekobieżnego. Dostaje on silniki z linii D26 oraz D38 o mocy maksymalnej minimum 460 KM aż do najwyższego poziomu 640 KM. Zwiększenie jakości pod względem wyglądu i wygody obejmuje kompleksowe wyposażenie kabiny w pakiet komfortu kierowcy, system dźwiękowy MAN, światła dzienne LED oraz chromowane aplikacje na zderzaku.

Model specjalny XLION Trakcja – specjalistyczny występuje w serii TGS z silnikami o mocy 460 lub 500 KM. Oprócz systemu dźwiękowego MAN, świateł dziennych LED oraz funkcji ABS do jazdy w terenie, zakres kompletacji zawiera pakiet wyposażenia na plac budowy. W jego skład wchodzą m.in. bardziej odporne na zabrudzenia wykończenie wnętrza w kolorze Urban Concrete, blaszana osłona prowadzenia powietrza pod silnikiem chroniąca przed unoszeniem pyłu, drabina z długą poręczą na dachu po stronie kierowcy czy kratka ochronna przed uderzającymi kamieniami przed chłodnicą. Powyższe przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa pracy oraz niezawodności przewozu.

Model specjalny XLION Distribution jest oferowany w rodzinach TGL i TGM z dwiema osiami i napędem szosowym, niezależnie od mocy silnika oraz wielkości kabiny. Urządzenie klimatyzacyjne, zestaw głośnomówiący do telefonu komórkowego oraz system dźwiękowy MAN przyczyniają się do wygody prowadzącego tak samo, jak pakiet komfortu dla niego. W zależności od rodzaju kabiny w pakiet ten włączono: wielofunkcyjną kierownicę, komfortowy fotel kierowcy, komfortową tapicerkę siedzenia lub centralną blokadę.

We wszystkich trzech modelach specjalnych XLION firma łączy wysokogatunkowe i dopasowane do branży wyposażenie aut ze specjalnymi warunkami After Sales w przypadku umów serwisowych Service Contract Comfort oraz Comfort Super. Poza tym, w zależności od lokalnego zapotrzebowania oraz modelu, organizacje dystrybucyjne mogą dobierać specjalne pakiety dotyczące wyposażenia, warunków finansowania i zakresu konserwacji. Przykładowo są dostępne pakiety Style Package, Safety Package czy nadające indywidualny charakter elementy z portfolio MAN Truck Modyfikacja, takie jak szafki na tylnej ścianie kabiny.

W ramach projektu XLION od targów IAA 2018 istnieje możliwość zamówienia ciężarówek z jednostkami Euro 6. Rozpoczęcie produkcji nastąpi zaś na początku 2019 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA