REKLAMA

Man - IAA 2018 Cz.4

Generalnie MAN Truck Modification tworzy indywidualne i dopasowane do potrzeb klienta unikaty lub krótkie serie, wyróżniające się skórzanym wykończeniem, specjalnymi akcentami wzornictwa lub naklejkami. Montaż uchwytów ze stali nierdzewnej – również z oświetleniem – z przodu, na dachu oraz na bokach przyczynia się do indywidualizacji pojazdu. W kwestii wnętrza paleta możliwych opcji dla wzrostu komfortu zawiera zaś kolorowe i skórzane elementy wykończeniowe, obrotowe siedzenie pasażera, oświetlenie LED w różnych barwach oraz wyposażenie dopasowane do szkolenia kierowców albo montaż ławki zamiast łóżka

Producent
Fot. Producent

Do wzrostu komfortu przyczynia się także instalacja wykonywanych na miarę szafek na tylnej ścianie w kabinach XLX i XXL. Na życzenie możliwe jest zintegrowanie w szafkach kuchenki mikrofalowej i ekspresu do kawy lub czajnika elektrycznego oraz rozkładanego, płaskiego monitora LED 15,6".

Następna zasadnicza sfera wiąże się z modyfikacjami podwozi. W ich przypadku dokonywane są przeważnie zmiany rozstawu osi, skrócenie i wygięcie zwisów ramy, montaż dodatkowych osi i skręcanej osi tylnej, wzmocnienie lub wygięcie ramy oraz dostosowanie elementów montażowych do ramy. Szczególnie w odniesieniu do wersji komunalnych wytłoczone skrzynki na narzędzia lub domontowane w ramie agregaty – jak przykładowo szczotka obrotowa i lej ssący w zamiatarce – sprawiają, że trzeba przesunąć umieszczone tam zwykle skrzynki akumulatorowe, zbiorniki paliwa bądź zbiorniki sprężonego powietrza. Jako uzupełnienie, MAN Truck Modification oferuje montaż nadwozia wymiennego BDF do transportu kontenerowego.

REKLAMA

W sferze natomiast modyfikacji układu przenoszenia napędu seryjną skrzynię biegów zastępuje przekładnia automatyczna lub następuje adaptacja przystawki odbioru mocy do danej odmiany. Do zastosowań specjalnych MAN Modification stosuje odpowiednio dobrane przekładnie redukcyjne i przystawki odbioru mocy oraz retardery w układzie przenoszenia napędu.

Dość niekiedy istotnym zmianom podlegają też elektryka i elektronika pokładowa. Montaż dodatkowego oświetlenia, reflektorów roboczych, sygnalizacji ostrzegawczej, kamery cofania, urządzeń radiowych lub zasilania energią elektryczną bądź powietrzem to prace dotyczące układu elektrycznego. Wymagane jest jednak precyzyjne dostosowanie tych prac do zakresu innych modyfikacji, gdyż dozbrojone lub przebudowane agregaty muszą zostać zintegrowane z elektroniką pojazdu. W dodatku MAN Modification proponuje kompletne wyposażenie wariantów uprzywilejowanych, obejmujące założenie instalacji sygnalizacyjnej, radiostacji, trzeciego miejsca siedzącego w kabinie oraz specjalnych pojemników przy ramie.

W efekcie marka „MAN Individual” oznacza wyposażenie zmieniające poddaną takim przeróbkom ciężarówkę w indywidualny i niepowtarzalny egzemplarz. Udoskonalenia są zazwyczaj wprowadzane i wewnątrz, i na zewnątrz, a MAN Truck Modification wraz z klientami planuje realizację ich indywidualnych życzeń. Oprócz specjalnych naklejek mogą to być stopnie ze stali szlachetnej, kołpaki kół lub górne, boczne i dolne uchwyty z oświetleniem oraz lampy dachowe. Wewnątrz możliwe jest dopasowanie miejsca pracy kierowcy oraz strefy wypoczynkowej.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA