REKLAMA

Man Lion’ s City – bardziej komfortowy i ekonomiczniejszy.

W najnowszym  modelu autobusu Man Lion’ s City  wprowadzono szereg innowacji technicznych mających na celu m.in. obniżenie masy własnej i poprawę ekonomiczności.

Producent
Fot. Producent

Podczas tworzenia tej wersji  szczególną uwagę poświęcono  rentowności użytkowania, komfortowi i ergonomii miejsca pracy  kierowcy, nowoczesnym technologiom oraz stylistyce karoserii i projektowi wnętrza.

Jest to całkiem nowy model z nowym silnikiem D15 spełniającym normę Euro 6d.

REKLAMA

Autobus dzięki silnikowi D 15 o obniżonej masie oraz modułowi start&stop  stał się jeszcze bardziej ekonomiczny. Silnik jest łączony z modułem  MAN EfficientHybrid znacząco ograniczającym spalanie i emisję spalin (o 16%).

Masę pojazdu ograniczono stosując pokrywę silnika bez stalowego stelaża oraz cieńszą szybę tylną.

Zmianie uległa też konstrukcja ścian bocznych. Do ich wykończenia zastosowano polipropylen wzmacniany naturalnymi włóknami.

Dla przykładu 12-metrowa wersja autobusu Lion’ s City została odchudzona o ok.1130 kg w porównaniu do poprzedniej generacji .

Zmianie uległo też mocowanie siedzeń w przestrzeni pasażerskiej. Teraz są mocowane do szyn umieszczonych na ścianach bocznych co zwiększa przejrzystość i ułatwia sprzątanie.

W kabinie kierowcy zoptymalizowano ułożenie przycisków na bardziej ergonomiczne.

Zmodyfikowano zawieszenie przedniej osi. Man Lion’ s City wyposażony jest w zawieszenie niezależne. Dzięki temu siły pochodzące z ruchu koła w pionie są tylko w niewielkim zakresie przenoszone na drugie koło przy pokonywaniu przeszkód. Zoptymalizowano siłę tłumienia amortyzatorów pod kątem zwiększenia komfortu. W amortyzatorach zastosowano nowe hydrauliczne tłumiki PCV (Premium Comfort Valve). Nowatorskie rozwiązania w zarządzaniu tłumikami PCV umożliwiają kontrolę większej ilości parametrów, co przekłada się na lepsze dostosowanie tłumienia nierówności poszczególnych kół w zależności od podłoża i pokonywanych przeszkód, np. progów zwalniających czy krawężników.

Producent
Fot. Producent

Nowoczesny design objawia się poprzez zastosowanie wielu atrakcyjnych elementów karoserii.

Przyciągają wzrok charakterystyczne lampy przednie z paskiem LED jako światła dzienne oraz panel przedni  w kolorze czarnym z chromowanymi elementami. Po raz pierwszy technologia LED nie jest wykorzystywana tylko jako światła dzienne. Teraz LED-we jest całe oświetlenie: światła mijania, drogowe, pozycyjne, przeciwmgłowe i kierunkowskazy. Światła LED-owe charakteryzują się długą żywotnością sięgającą 10 000 godzin.

LED-owe oświetlenie wykorzystano też we wnętrzu  stosując listwy LED-owe; dają one rozproszone światło ciepłej barwy tworząc miły nastrój w podróży.

Autobusy Man Lion’ s City  od sierpnia 2018 r. będą produkowane także w zakładach Man zlokalizowanych w Starachowicach.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA