REKLAMA

Marki CNH Industrial, IVECO i FPT wraz z Nikola Motor Company ogłosiły przyszłą produkcję Nikola TRE w zakładach IVECO Ulm w Niemczech Cz.2

Zakład wytwórczy IVECO w Ulm w Niemczech będzie stanowił centrum produkcji Nikola TRE – odmian elektrycznych klasy tonażowej ciężkiej z akumulatorami i ogniwami paliwowymi.

We wstępnym etapie projektu spółka joint venture zainwestuje 40 milionów EUR w modernizację zakładu produkcyjnego, który skoncentruje się na ostatecznym montażu aut. Rozpoczęcie wytwarzania jest spodziewane w pierwszym kwartale 2021 roku, a dostawy Nikola TRE rozpoczną się jeszcze w tym samym roku. Pierwszymi modelami, jakie trafią do produkcji, będą akumulatorowo-elektryczne ciężarówki w układach napędowych 4x2 i 6x2 z modułowymi oraz skalowalnymi akumulatorami o pojemności do 720 kWh i elektrycznym układem napędowym, zapewniającym do 480 kW ciągłej mocy wyjściowej. Przy tym zakład w Ulm otrzyma dostawy modułów z hiszpańskich zakładów wytwórczych IVECO w Valladolid i Madrycie, co umożliwi szybkie zwiększenie produkcji w celu zaspokojenia oczekiwanego popytu ze strony klientów. Wersje elektryczne na ogniwa paliwowe, zbudowane na tej samej platformie, w 2021 roku zostaną przetestowane w ramach finansowanego przez UE projektu H2Haul pod kątem przewidywanego wprowadzenia na rynek w 2023 roku. Obecnie opracowywany Nikola TRE bazuje na nowej platformie IVECO S-WAY, ale jednocześnie integruje pochodzące z firmy Nikola technologię ciężarówek, elementy sterujące oraz systemy informacyjno-rozrywkowe. Próby mają się rozpocząć w połowie 2020 roku, a prototypy zostaną zaprezentowane we wrześniu tego roku na wystawie pojazdów użytkowych IAA 2020 w Hanowerze.

REKLAMA

Gerrit Marks, prezes ds. pojazdów użytkowych i specjalnych, CNH Industrial, ocenił „Opierając się na naszych zakładach produkcyjnych World Class Manufacturing w Madrycie i Valladolid w Hiszpanii, w których produkowany jest IVECO S-Way, jesteśmy w stanie przyspieszyć końcowy montaż, integrację układu napędowego i zaawansowane dostosowanie Nikola TRE do potrzeb wprowadzenia na czas na rynek w 2021 roku. To wspólne przedsięwzięcie stanowi część szerszego partnerstwa ustanowionego z Nikolą w celu przyspieszenia transformacji przemysłu w kierunku neutralności emisji ciężkich samochodów ciężarowych klasy 8 w Ameryce Północnej i Europie poprzez przyjęcie technologii ogniw paliwowych. Głównym celem współpracy jest wykorzystanie wiedzy specjalistycznej każdego partnera, aby z powodzeniem wdrożyć ciężkie samochody ciężarowe o zerowej emisji i zakłócić branżę dzięki zupełnie nowemu modelowi biznesowemu”

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA