[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes Arocs 3251 6x4/6 z zabudową Rosenbauer typ B42 TMB 0/4000/0 - 42 dla Zakładowej Straży Pożarnej Industriepark Schwechat

Jeden z najbardziej uznanych wytwórców zabudów pożarniczych na świecie – austriacki koncern Rosenbauer - niedawno dostarczył dla rodzimej Zakładowej Straży Pożarnej Industriepark Schwechat - Plant fire department Industriepark Schwechat bardzo ciekawy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Fot. Producent

Jego pojazdową bazę stanowi odpowiednio zmodyfikowane, 4-osiowe podwozie Mercedes Arocs typ 3251 8x4/6 z osiami w układzie 1+3. Podwozie to cechują: rozstaw osi 4230 mm, silnik o mocy maksymalnej 375 kW/510 KM, krótka, dzienna, 2-osobowa kabina z miejscami w układzie 1+1 oraz ostatnia z osi tridemu, a czwarta auta, z pojedynczym ogumieniem, skręcana przeciwbieżnie w stosunku do przedniej osi kierowanej, dla redukcji promienia skrętu i tym samym poprawy manewrowości.

Kombinowana zabudowa wykonana przez Rosenbauera zawiera trzy zasadnicze elementy. Pierwszym jest podnośnik hydrauliczny – seria B42, z systemem dźwigowym o podnoszeniu poziomym i pionowym, o szerokości podnoszenia 5,9 m i z koszem ratowniczym o maksymalnym obciążeniu 450 kg. Drugi to moduł gaśniczy – systemu gaśniczego. Zawiera on: zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 4000 l, autopompę N80 oraz system dozowania środka pianotwórczego HYDROMATIC, pozwalający na uzyskiwanie stężeń o wartości 1,0 – 6,0% w całym zakresie pracy pompy. Do tego dochodzi koszowe działko wodno-pianowe RM35C. Woda może być podawana z hydrantów lub innych pojazdów. Trzecia kluczowa składowa wyposażenia to zaś system bocznych skrytek sprzętowych. Na stanie znalazły się również, częściowo jako wyposażenie dodatkowe:

REKLAMA
  • agregat prądotwórczy RS 14 SUPER SILENT ze zdalnym monitorowaniem;
  • główny panel sterowania z regulowanym ogrzewaniem foteli;
  • system automatycznego układania ramienia podnoszącego;
  • oświetlenie LED z lewej, z prawej i z tyłu;
  • kamera cofania;
  • lampki sygnalizacyjne LED wpuszczone – wkomponowane w kratkę chłodnicy;
  • oświetlenie przedziału sprzętowego w technologi LED;
  • system łączności wewnętrznej;
  • dodatkowa kamera;
  • monitor Akron Streammaster

Wymiary tego samochodu – długość x szerokość x wysokość – równają się 11 000 x 2 500 x 3 410 mm, natomiast dopuszczalna masa całkowita: 37 000 kg.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij