REKLAMA

Mercedes-Benz Actros "Edition 1"

Mercedes-Benz świętuje start nowego Actrosa, wprowadzając specjalne wydanie tego modelu, oznaczone jako "Edition 1" i ograniczone jedynie do 400 egzemplarzy.

Producent
Fot. Producent

Niezrównane wrażenia z jazdy, pracy i życia - liczne dodatki nadają "Edition 1" niepowtarzalny charakter i imponująco pokazują wiodącą pozycję koncernu Mercedes-Benz na rynku ciężarówek

Pod względem wydajności Nowy Actros wyznacza standardy przy niskich kosztach całkowitych, pierwszorzędnym bezpieczeństwie i maksymalnej dostępności pojazdu
Active Drive Assist, MirrorCam, Active Brake Assist 5, multimedialny kokpit i ulepszona funkcja Predictive Powertrain Control to najważniejsze spośród ponad 60 innowacji

REKLAMA

Ogólnie premierowy Actros oferuje innowacyjne rozwiązania, w codziennej eksploatacji okazujące się być nadzwyczaj użytecznymi i opłacalnymi. Zarówno właściciele firm, jak i kierowcy zyskają niezrównany poziom wydajności i komfortu. Koncern świętuje prezentację nowego modelu flagowego na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze, ze specjalnym wydaniem "Edycja 1". Zaopatrzono je w liczne dodatki, zapewniające maksymalny komfort i bezpieczeństwo prowadzącego. Są również dostępne inne składowe, czyniące to auto wysoce rozpoznawalnym.

Przede wszystkim "Edition 1" otrzymał wyjątkowe funkcje bezpieczeństwa, w tym MirrorCam i Active Brake Assist 5. Active Drive Assist, umożliwiace półautonomiczną jazdę. Udoskonalona funkcja Predictive Powertrain Control nie tylko pozwala na znaczne oszczędności paliwa, ale i zmniejsza obciążenie kierowcy na drogach krajowych i regionalnych. I tak jak w standardowym modelu, nowy, intuicyjny, kontrolowany multimedialny kokpit wprowadza innowacyjne funkcje do kabiny.

Zawiera siedem pakietów

Oprócz około 60 innowacji w standardowym wyposażeniu nowego Actrosa, "Edycja 1" dostaje szereg specjalnych dodatków specjalnych. Obejmują one nie mniej niż siedem pakietów:

Pakiet bezpieczeństwa z np. Active Brake Assist 5, poduszką powietrzną, Proximity Control Assist
Pakiet napędowy z elektryczną roletą przeciwsłoneczną, skórzaną kierownicą i nie tylko
Pakiet Comfort z nastrojowym oświetleniem nocnym i dziennym, lusterkiem do golenia, lodówką itp.
Zestaw multimedialny z nagłośnieniem, uchwytem na notebooka, dodatkowym gniazdem 12 V
Pakiet schowków, w tym stół po stronie pasażera, system półek, szuflada i wiele innych
Pakiet widoczności, obejmujący np. reflektory bi-ksenonowe i tylne światła LED
Dodatkowa linia ze światłami pozycyjnymi LED w MC, wskaźnikami LED i Welcome Light

Wysoka rozpoznawalność

Producent
Fot. Producent

Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, rozbudowane elementy opcjonalne zapewniają wysoką rozpoznawalność. Na przykład logo "Edition 1" w osłonie przeciwsłonecznej i pod tablicą modelową lub cztery dodatkowe reflektory dalekiego zasięgu LED i ekskluzywne wykończenie lakierem klapy konserwacyjnej i klapy przedniej. Specyfikacja zawiera również podświetlaną gwiazdę Mercedes-Benz z czarnym frontem i sześcioma ozdobnymi wstawkami z siatki z przyciemnionym obramowaniem reflektorów. MirrorCam w chrome jest alternatywą dla tradycyjnych lusterek zewnętrznych, też dostępnych w tej limitowanej serii. do tego stopnie ze stali nierdzewnej robią wrażenie, gdy patrzy się na nie z boku. W ciągnikach z naczepą, panele boczne zdobi raster ze stali nierdzewnej. Nakrętki tylnej osi są także wykonane ze stali nierdzewnej, z ochraniaczami śrub kół z przodu i z tyłu.

Wnętrze wysokiej jakości

Producent
Fot. Producent

Efektowne wnętrze ma skórzane uchwyty drzwi z kontrastowymi szwami, kierownicę pokrytą skórą, czarny skórzany kokpit i ekskluzywne dywaniki podłogowe. Patrząc do góry, dach Hatch dostał oświetlenie w ośmiu kolorach. Górne łóżko ma narzutę, a w ciągnikach siodłowych niesamowitą szerokość 900 mm. Wszechstronna zasłona - wewnątrz w kolorze beżowym i na zewnątrz w kolorze czarnym - zapewnia stylową prywatność. Podobnie jak zasłona z gwiazdą Mercedes-Benz przy łóżku. Po stronie pasażera kolejne logo "Edition 1" w polerowanym i szczotkowanym aluminium dokumentuje numer seryjny jako jednej z 400 sztuk.

Dzięki wyjątkowej kompletacji "Edycja 1" podkreśla unikatowość Nowego Actrosa. Jest dostępna we wszystkich odmianach dwu- i trzyosiowych z kabiną GigaSpace i kabiną BigSpace, zarówno w wersji dopasowanej do ruchu lewo-, jak i prawostronnego. Lakier kabiny da się dowolnie dobierać i dopasowywać do kolorów określonych przez klienta, tzn. cechujących tabor wykorzystywany przez niego.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA