REKLAMA

Mercedes-Benz Trucks dostarczył klientowi kolejny lokalnie bezemisyjny i cichy elektryczny model eActros Cz.1

Cicha i bezemisyjna dystrybucja krótkodystansowa w Stuttgarcie: Dachser opiera się na w pełni elektrycznym – akumulatorowym Mercedesie eActros.

Międzynarodowy dostawca usług logistycznych Dachser w ramach testów integruje ze swoją flotą w pełni elektryczną, 2-osiową, 18-tonową ciężarówkę. Jest nią model klasy tonażowej ciężkiej – eActros. Umożliwia on dostawy do klientów w centrum Stuttgartu oraz zaopatruje mikrohub Dachser w miejskiej dzielnicy Heslach. Dziennie pokonywana odległość w regularnych operacjach wynosi około 80 kilometrów. Oficjalne przekazanie pojazdu odbyło się w dniu 23 maja w centrum logistycznym Dachser w Kornwestheim koło Stuttgartu.

Wykorzystywany eActros stanowi część „floty innowacyjnej” Mercedes-Benz Trucks, służącej do sprawdzania w praktyce wydania w pełni elektrycznego – praktycznych testów ciężkich pojazdów elektrycznych. Martin Kehnen, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania kluczowymi klientami w niemieckiej filii Mercedes-Benz Trucks, wyjaśnia „eActros sprawdził się już w wielu praktycznych działaniach jako czysta i cicha alternatywa dla miejskich zadań dystrybucyjnych. Cieszymy się, że połączyliśmy siły z Dachser do praktycznego testowania eActrosa w jeszcze innym obszarze działalności, dzięki czemu chcemy zebrać cenne informacje, które pomogą nam dalej rozwijać pojazd w kierunku produkcji seryjnej”.

REKLAMA

Czysty transport drobnicowy dla obszaru Stuttgartu

Dachser użyje eActrosa do dostarczania do swoich klientów w centrum Stuttgartu ładunków drobnicowych, czyli przesyłek na paletach o masie powyżej 32 kg, które są zbyt duże i ciężkie do regularnej wysyłki paczek. Ponadto eActros obsłuży mikrohub Dachser w dzielnicy Heslach w Stuttgarcie, realizując przewóz artykułów w ramach dostaw tzw. ostatniej mili. Powierzchnia załadunkowa auta oferuje miejsce na 18 palet.

Ogólnie eActros stanowi integralną część – element konstrukcyjny koncepcji logistyki miejskiej „DACHSER Emission-Free Delivery”, cechującej się dostawą bez emisji. W jej ramach podmiot będzie dostarczać ładunki drobnicowe lokalnie w sposób wolny od emisji, początkowo w Stuttgarcie, ale później także w innych miastach. Tym bardziej, że z zasięgiem do 200 km samochód bez problemu pokrywa wymaganą dzienną odległość około 80 kilometrów między oddziałem Dachser w Kornwestheim a obszarem dostawy w Stuttgarcie. Ponadto załadunek w magazynie Dachser będzie się odbywać nocą.

Warto tu wskazać, że od marca 2018 roku Dachser w Stuttgarcie i Berlinie eksploatuje dwa lekkie FUSO eCanter. Te wersje o dopuszczalnej masie całkowitej 7500 kg pełnią też kluczową rolę w bezemisyjnej mieszance taborowej Dachser. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA