REKLAMA

Mercedes Pro Cz.1

Kilka tygodni wcześniej nim ogłoszono 20 marca stan epidemii w Polsce, udałem się do salonu Mercedes Benz Wróbel we Wrocławiu. Tym razem nie po bogato wyposażony samochód testowy Mercedesa. Chciałem więcej dowiedzieć się o usłudze Mercedes Pro dedykowanej dla grupy użytkowników samochodów dostawczych (Vans).

O tej usłudze pierwszy raz usłyszałem w 2016 roku na media night przed IAA w Hannoverze. Od tej chwili oczekiwałem na pojawienie się jej na rynku polskim. W roku 2018 usługa stopniowo była uruchomiona na terenie naszego kraju. W salonie czekał na mnie ekspert od produktu Mercedes Van. W tym dniu postanowiłem zostać menadżerem, a Mercedes Pro miał mi w tym pomóc dzięki swoim usługom. Jak każdy menadżer postanowiłem za symulować kilka sytuacji i zwracać uwagę na wyniki.

REKLAMA

Pulpit narzędzia Mercedes Pro można skonfigurować pod siebie dodając różne widżety.
Narzędzie ma 8 zakładek takich jak:

  •  Pulpit
  • Pojazdy
  • Elektroniczna książka wykonanych przejazdów
  • Eco monitor
  • Kierowcy
  • Lokalizacja
  • Stan floty
  • Zarządzanie ładowaniem

Jeśli mamy do czynienia z nową kadrą kierowców i nowymi samochodami zatankowanymi do pełna nie ma różnicy komu jaki samochód przydzielimy. Inaczej sprawa się ma, gdy już znamy styl jazdy kierowcy dzięki Eco monitorowi. Stany techniczne samochodów oraz przebiegi też już nam są znane. Wystarczy przejść w zakładkę stan floty dzięki rzeczywistej informacji jaką otrzymujemy za pośrednictwem usługi „nadzór pojazdu” analogicznej do tej znanej z narzędzia dla samochodów ciężarowych „Uptime”. Będziemy pracować nad zwiększeniem efektywności floty. Zauważyliśmy, że w pojeździe trzecim, który był użytkowany na terenie miasta pojawił się komunikat usterki filtra cząstek stałych oraz zalecenie działania: „Jeżeli po pokonaniu ok. 50 km lampka kontrolna nie zgaśnie, wzgl. komunikat nie zniknie z wyświetlacza, zaleca się jak najszybszą kontrolę pojazdu w fachowym serwisie. Przestrzegaj wskazówek podanych w instrukcji obsługi” Postanowiliśmy umówić pojazd do serwisu. Obsługa poradziła nam spróbować przebyć odcinek z zadaną prędkością obrotową silnika na poszczególnych biegach tak, żeby na komputerze wymusić usługę wypalania filtra cząstek stałych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA