REKLAMA

Mercedes Pro cz.2

Kilka tygodni wcześniej jeszcze przed tym jako ogłoszono 20 marca stan epidemii w Polsce udałem się do salonu Mercedes Benz Wróbel we Wrocławiu tym razem nie po bogato wyposażony egzemplarz testowy Mercedesa chciałem więcej dowiedzieć się o usłudze Mercedes Pro dedykowanej dla grupy Vans.

Do zadania z zakładki „pojazdy” przydzieliliśmy kierowcę, który posiada największą wiedzę techniczną we flocie i poprosiliśmy go o transport towaru poza teren miasta; zwolniliśmy go też w tym dniu z oszczędnego stylu jazdy i rywalizacji z kolegami. Cała komunikacja pomiędzy kierowcą a zarządzającym flotą odbywa się za pomocą narzędzia do zarządzania flotą. Kierowcy mają natomiast zainstalowany Driver Apps. Dzięki zakładce „stan floty” byliśmy w stanie wcześniej zareagować i nie dopuścić do większej awarii samochodu co skutkowałoby wyłączeniem samochodu z wykonywanej pracy. Usługa ta na pewno stanowi wartość dodaną całego narzędzia Mercedes Pro i może stanowić o przewadze floty nad innymi. Drugą zakładką, którą otworzyłem był „Eco monitor”. Tutaj do dyspozycji miałem kolejny szereg danych do analizy zaprezentowany za pomocą wykresów i info grafiki. U góry narzędzia mamy cztery zakładki działające na zasadzie filtra; możemy wybrać odpowiednią flotę, odpowiedni napęd auta, wszystkie samochody bądź też jeden z całej grupy. Po dokonanym wyborze mam cztery zakładki:
styl jazdy, ECO, informacje na temat jazd i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa. W zakładce” styl jazdy” mamy zobrazowaną procentowo technikę jazdy kierowców we flocie wszystkich razem bądź też z rozbiciem na poszczególne samochody. W zakładce” Eco” mamy za to średnie zużycie paliwa i ewentualne oszczędności. Informacje z zakładki  „temat jazdy” obrazują liczbę przejazdów oraz liczbę przejechanych kilometrów w czasie. „Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa” obrazują ciśnienie powietrza w ogumieniu oraz stan naładowania akumulatora. W zakładce „kierowcy” możemy przypisać samochód oraz komunikować się przez komunikator z kierowcami.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA