REKLAMA

Modele DAF CF i XF z unikatowym pakietem — wymarzone ciężarówki dla właścicieli i kierowców

DAF wprowadza do oferty unikatowy pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, jeszcze bardziej zwiększających wydajność, bezpieczeństwo i komfort zapewniane przez modele CF oraz XF. Proponowany pakiet pozwala zmienić standardowe pojazdy z serii CF i XF w ciężarówki, o których marzą zarówno właściciele, jak i kierowcy. Operatorom wymagającym maksymalnego czasu pracy bez przestojów i najwyższej wydajności przedstawiono rozbudowany pakiet Ultimate+.

Daf Ultimate Producent

Najwyższa wydajność

Aby zapewnić najwyższą wydajność pojazdu, pakiet Ultimate, jako jedną z podstawowych funkcji, zawiera układ zarządzania energią i stopniem naładowania akumulatorów. Układ ten monitoruje stan baterii, co ma kluczowe znaczenie dla optymalnego czasu pracy bez przestojów auta. W skład pakietu wchodzi również układ monitorowania ciśnienia w oponach. Przez cały czas monitoruje on ciśnienie w ogumieniu, co w dużej mierze przyczynia się do uzyskania maksymalnej oszczędności paliwa. Z tego samego powodu modele CF i XF z pakietem Ultimate zaopatrzono w przewidujący tempomat PCC. PCC to inteligentny tempomat, będący w stanie przewidzieć warunki jazdy w odległości do dwóch kilometrów przed pojazdem i umożliwiający maksymalne spożytkowanie jego energii kinetycznej. Pozwala to uzyskać oszczędność paliwa na poziomie 4%.

REKLAMA

Oświetlenie LED poprawiające bezpieczeństwo

W celu zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa pakiet Ultimate zawiera także reflektory LED i tylne światła LED, gwarantujące bardzo mocne oświetlenie, niskie zużycie energii oraz trwałość porównywalną z całym okresem eksploatacji ciężarówki. Dzięki temu pozytywnie wpływają na wydajność i niższe koszty utrzymania taboru.

Maksymalny komfort

Kabiny cechują się wysokim poziomem komfortu — są niezwykle przestronne, wysoce ergonomiczne i pozwalają kierowcy odpocząć dzięki jednym z najlepszych – najwygodniejszych foteli i łóżek dostępnych na rynku. Do tego w skład pakietu Ultimate wchodzi zaawansowany układ automatycznej klimatyzacji DAF, jeszcze bardziej uprzyjemniający życie kierowcy „za kółkiem”. Ponadto w standardzie występuje dodatkowy konektor zasilania akcesoriów. Ten układ zasilania 24 V o maksymalnym prądzie aż 40 A montuje się w konsoli dachowej lub w schowku nad przednią szybą dla zasilania kuchenki mikrofalowej.

Pakiet Ultimate+

Firmy transportowe, chcące pójść o krok dalej i oczekujące najwyższej wydajności przy możliwie najniższych kosztach utrzymania, mogą też wybrać rozbudowany pakiet Ultimate+. Obejmuje on DAF Connect — system zarządzania flotą online, w czasie rzeczywistym przekazujący informacje o ciężarówce i o wynikach pracy kierowcy oraz przyczyniający się do większej dyspozycyjności pojazdów, niższych kosztów i optymalnej wydajności logistycznej. Przy tym w skład pakietu Ultimate+ wchodzi kontrakt serwisowy DAF MultiSupport Flex Care, pozwalający ograniczyć niespodziewane koszty i utrzymać samochód w idealnym stanie technicznym.

Konfiguracje Atrakcyjny pakiet Ultimate oraz pakiet Ultimate+ przekładają się na maksymalną wydajność, bezpieczeństwo i komfort każdego nowego egzemplarza CF i XF. Pakiety te można zamówić niemal w każdej nowej wersji z serii CF i XF wyposażonej w silnik Paccar MX-11 lub MX-13.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA