REKLAMA

Modyfikacja ciężarówki Terberg Techniek – Volvo C-Ride FMX460 8x4 - GYŐRFI Daru Hungary

Győrfi Daru jest węgierską firmą wynajmującą i leasingową, dysponującą szeroką gamą żurawi samochodowych i na własnych dedykowanych podwoziach. Niedawno holenderski Terberg Techniek przebudował jeden z pojazdów wchodzących w skład jej floty: T-ride Volvo FMX460 zostało wyposażone w tylną konfigurację tandemową C-Ride o zwiększonym rozstawie osi.

Producent

Podstawę tego wykonania tworzy standardowy wariant 4-osiowego podwozia w układzie napędowym 8x4 - Terberg Techniek przesunął w nim jednak do tyłu o 450 mm ostatnią – czwartą oś i zamontował zawieszenie hydrauliczne dla tego tylnego napędowego tandemu. Do tego wprowadził sterowanie hydraulicznie tą ostatnią osią, a oś ta jest skręcana przeciwbieżnie w stosunku do kierowanych kół dwóch osi przednich, dla poprawy manewrowości, w tym redukcji promienia skrętu. Osie tandemowe o szerokim rozstawie z ostatnią osią sterowaną sprawiają więc, że ta ciężarówka 8x4 staje się bardzo zwrotna. Wraz ze wzrostem rozstawu osi tylnego tandemu z 1370 do 1820 mm (licząc od środka osi jednej do środka osi drugiej) prawnie dopuszczalny limit masy całkowitej pojazdu wzrósł też z 39000 do 43000 kg.

REKLAMA

Na tak skompletowanym podwoziu włoskie przedsiębiorstwo Autogru Marchetti SPA zamontowało żuraw z ramionami wysuwanymi teleskopowo, oznaczony jako Marchetti MTK60. Żuraw ten cechują: maksymalny udźwig 60000 kg i maksymalna wysokość podnoszenia licząc od podłoża – 43 m. Cztery ustawione promieniowo podpory hydraulicznie są sterowane zarówno z kabiny, jak i z dwóch stron podwozia. Kontrole te są niezależne od siebie oraz możliwa jest częściowa stabilizacja. Żuraw dostarczano z 40-tonowym blokiem hakowym i przeciwwagą o masie 6000 kg.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA