[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Na targach MSPO 2018 w Kielcach Grupa WB zaprezentuje mobilny rakietowy system artyleryjski o nazwie Daisy (Stokrotka).

Według grupy WB, nowy system artyleryjski został zaprojektowany w celu ochrony obiektów wojskowych i obszarów koncentracji własnych sił.

Fot. Producent

Do jego głównych zadań należy:

REKLAMA
  1. wykrywanie i niszczenie obiektów naziemnych, takich jak piechota, lekkie pojazdy opancerzone, stanowiska dowodzenia, magazyny paliwa i amunicji,
  2. wykrywanie i niszczenie śmigłowców i lekkich celów latających o niskiej efektywnej powierzchni odbicia - głównie bezzałogowych statków powietrznych.

System Daisy ZRN-01 bazuje na wyrzutni o pełnej swobodzie ruchu w poziomie (obrót) o 360 ° i zakresie ruchów w płaszczyźnie pionowej w zakresie od -10 do +80 °. System ten stanowi efekt współpracy między przedsiębiorstwami Ukroboron i Grupą WB, która jest jedną z największych prywatnych grup firm polskiego przemysłu obronnego. Wykorzystuje on wysoko skuteczne 80 mm pociski rakietowe - wyprodukowane przez ukraiński SJSHC "Artem". Załogę stanowią 3 osoby, a całość w roli nośnika używa zmodyfikowane przez starachowicką spółkę Auto-Box podwozie ciężarówki Star 266M2 6 × 6, cechujące się ośmiotonową wyciągarką i zasięgiem 700 km. System może razić cele naziemne w zasięgu do 7 000 m, a cele powietrzne do 4000 m.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij