REKLAMA

Na targach MSPO 2018 w Kielcach Grupa WB zaprezentuje mobilny rakietowy system artyleryjski o nazwie Daisy (Stokrotka).

Według grupy WB, nowy system artyleryjski został zaprojektowany w celu ochrony obiektów wojskowych i obszarów koncentracji własnych sił.

Producent
Fot. Producent

Do jego głównych zadań należy:

REKLAMA
  1. wykrywanie i niszczenie obiektów naziemnych, takich jak piechota, lekkie pojazdy opancerzone, stanowiska dowodzenia, magazyny paliwa i amunicji,
  2. wykrywanie i niszczenie śmigłowców i lekkich celów latających o niskiej efektywnej powierzchni odbicia - głównie bezzałogowych statków powietrznych.

System Daisy ZRN-01 bazuje na wyrzutni o pełnej swobodzie ruchu w poziomie (obrót) o 360 ° i zakresie ruchów w płaszczyźnie pionowej w zakresie od -10 do +80 °. System ten stanowi efekt współpracy między przedsiębiorstwami Ukroboron i Grupą WB, która jest jedną z największych prywatnych grup firm polskiego przemysłu obronnego. Wykorzystuje on wysoko skuteczne 80 mm pociski rakietowe - wyprodukowane przez ukraiński SJSHC "Artem". Załogę stanowią 3 osoby, a całość w roli nośnika używa zmodyfikowane przez starachowicką spółkę Auto-Box podwozie ciężarówki Star 266M2 6 × 6, cechujące się ośmiotonową wyciągarką i zasięgiem 700 km. System może razić cele naziemne w zasięgu do 7 000 m, a cele powietrzne do 4000 m.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA