Na wystawie AUSA Mack Defens pokazał 60-tonowy logistyczny szosowy pojazd wsparcia

11 października 2021 roku Mack Defense poinformował, że podczas dorocznego spotkania i wystawy AUSA, w dniach 11-13 października 2021 odbywającej się w Walter E. Washington Convention Center w Waszyngtonie, zaprezentował swoją nową 60-tonową ciężarówkę Line Haul opartą na Mack Granite.

Mack Defense Producent

Zbudowany na dostępnym na rynku cywilnym podwoziu Mack Granite, ale z kabiną Mack Anthem, 3-osiowy ciągnik siodłowy Line Haul w układzie napędowym 6x4 może przewozić 60-tonowe ładunki, jednocześnie spełniając wymagania wojskowe. David Hartzell, prezes Mack Defense, powiedział „Mack Defense zmodyfikował model Mack Granite, ponieważ jest trwały, niezawodny i elastyczny. Ciężarówka Line Haul to Mack, więc została zbudowana, aby wytrzymać surowe wymagania podczas wykonywania wielu ciężkich prac”.

REKLAMA

Line Haul wyposażono w potężny, 13-litrowy silnik Mack MP8 i 12-biegową, zautomatyzowaną skrzynię przekładniową Mack mDRIVE™, co zapewnia maksymalną moc, osiągi i oszczędność paliwa. Silnik MP8 oferuje 440 KM i do 1660 lb.-ft. momentu obrotowego. 48-calowa przedłużona kabina z płaskim dachem okazuje się wystarczająco przestronna, aby kierowcy mogli wygodnie poruszać się po niej lub przechodzić do części sypialnej. Do tego aerodynamiczna konstrukcja, oparta na Mack Anthem, została celowo zaprojektowana z myślą o maksymalnej wydajności, gdyż obniżona linia maski kieruje przepływ powietrza na boki pojazdu oraz nad maską i dachem. Poprawia to własności aerodynamiczne oraz redukuje zużycie paliwa nawet o 3%. Lusterka mają zaś elastyczne mocowania, wskutek czego po uderzeniu odsuwają się od kabiny, co zwiększa bezpieczeństwo oraz obniża koszty napraw i wymiany. Poza tym reflektory w technologi LED zużywają mniej energii oraz pozytywnie wpływają na widoczność.

Wojskowa zmilitaryzowana ciężarówka Line Haul oferuje również funkcjonalne, wygodne i ergonomiczne wnętrze. Płaska u dołu kierownica zapewnia dużo miejsca i ułatwia wsiadanie oraz wysiadanie, z kolei siedzisko Sears polepsza podparcie. Przy tym wszystkie elementy sterujące są trwałe, ergonomicznie rozmieszczone i podświetlone, dzięki czemu kierowcy mogą skupić się na bezpiecznym prowadzeniu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA