Naczepa Doll S7P-0S2 do przerzutu ciężkiego sprzętu Cz.7

Niemieckie przedsiębiorstwo Doll jest znanym na rynku dostawcą specjalizowanych i specjalistycznych zabudów, naczep i przyczep dedykowanych dla sektorów drogowego, komunalnego, lotniczego, leśnego, przewozów ponadnormatywnych oraz sił zbrojnych.

Ogólnie naczepy Doll z serii Panther gwarantują: bardzo dobre prowadzenie, wysoką stabilność w trakcie pokonywania zakrętów, w tym nawet z wysoką prędkością, dużą stabilność przewożonego ładunku oraz niskie zużycie opon, niższe niż w wielu dotychczasowych konstrukcjach.

REKLAMA

Ponadto Doll przeprowadził modyfikację sprzętu już eksploatowanego przez Bundeswehrę. Zaopatrzył bowiem opancerzone ciągniki siodłowe w system wymiennego adaptera dla różnych rodzajów siodła/rodzajów sprzęgu i wysokości sprzęgu, w celu podniesienia elastyczności eksploatacji tych aut poprzez ich przygotowanie do współpracy z szerszą gamą naczep.

Niemiecka firma pozostaje też niezwykle otwarta w zakresie możliwości realizacji wspólnych projektów z podmiotami z państw zamawiających. Głównie, gdy ze względów politycznych wymagany jest tzw. wkład lokalny, przejawiający się udziałem lokalnego partnera, lokalnym montażem albo zakupem lokalnych komponentów do wyposażenia. Zgodnie z tą zasadą miejscowego udziału Doll dostarcza konieczne podzespoły – od pojedynczych części do zestawów montażowych CKD – tzw. CKD-kits, w każdym konkretnym przypadku w zależności od wymagań odbiorcy. Przykładowo możliwa jest kooperacja w ramach aliansów strategicznych. Jako część dotychczasowego doświadczenia Doll w tym obszarze ciekawe wyjście dla odbiorcy stanowią połączenie sił oraz współdziałanie razem czy wraz z innymi lokalnymi i zagranicznymi partnerami przemysłowymi dla przygotowania wyrobu optymalnie politycznie, technicznie i ekonomicznie dopasowanego do danych potrzeb. W odniesieniu do samych naczep wskazuje się na opcję ich montażu w kraju nabywcy z wykorzystaniem kluczowych komponentów Doll. Pojedyncze specyficzne komponenty, takie jak wahacze zawieszenia, kompensujące łabędzie szyje, systemy pokładowej kontroli oraz kompletne zestawy CKD, są dostępne do finalnego montażu zgodnie z przyjętymi w tej sferze ustaleniami umowy. Doll udziela tutaj koniecznego wsparcia.

Poza tym przedsiębiorstwo zapewnia pełne zarządzanie realizowanymi projektami militarnymi oraz wsparcie inżynierskie. Jest dostępna szeroka gama usług skojarzonych z tego obszaru. Usługi wsparcia inżynierskiego zawierają przykładowo transfer technologii, w tym dotyczący rozwoju podzespołów elektronicznych i mechanicznych. Do tego dochodzi szeroki i dość elastycznie dobierany pakiet wsparcia posprzedażowego, ukierunkowany na jak najbardziej efektywną eksploatację sprzętu. W całym okresie jego użytkowego życia Doll dostarcza bowiem usługi mające na celu zmniejszenie wymogów obsługowych oraz ograniczenie wydatków na nie. W skład tego pakietu wchodzą: pełna – szczegółowa dokumentacja techniczna, pełne szkolenia w zakresie użytkowania i obsługi serwisowo-naprawczej, dostawy oryginalnych części zamiennych w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym, bieżące wsparcie obsługowe – w zależności od potrzeb, kompleksowe i zaawansowane zarządzanie zmianami w sferze dokumentacji i projektów oraz modernizacja pojazdów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA