REKLAMA

Naczepy poziomu 4.0 nowe propozycje Krone

W dniach 23, 24 sierpnia jeden z czołowych europejskich producentów zabudów – Krone zorganizował pokaz pełnej palety nowości jakie zamierza ujawnić w trakcie wrześniowych targów IAA.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Premiery przygotowane przez Krone dotyczą zarówno tzw. hardware i software co jest niezwykle istotne nawet w przypadku naczep następuje przesunięcie ze sfery hardware do sfery software.
Tzn. hardware dalej pozostaje ważny niemniej równoważny staje się software.
W przypadku naczep ten software dotyczy coraz większej liczby kontrolowanych obszarów.
To już nie jest jak dawniej sama lokalizacja naczepy ale wchodzi szereg funkcji służących do jej zdalnej diagnostyki oraz możliwości w czasie rzeczywistym sprawdzania wolnych przestrzeni ładunkowej czy i ładowności.
Pozostaje to już zbieżne z tzw. dynamicznymi systemami poszukiwania ładunku. W tych najnowszych systemach naczepa/zabudowa staje się więc narzędziem ukierunkowanym na stałe dążenie do poprawy efektywności wykonywanych operacji. W związku z tym Krone rozpoczyna współpracę z innymi dostawcami pojazdów, w tym samochodów ciężarowych oraz naczep, przyczep i nadwozi. Kwestia dotyczy przygotowanie i współpracy w ramach wspólnych platform, które będą łączyły sprzęt transportowy różnego rodzaju i pochodzący od różnych dostawców w celu umożliwienia przewoźnikowi szerokiej i głębokiej optymalizacji wszelkich dokonywanych czynności. Podstawę stanowią tu więc rozbudowane systemy telematyczne i zarządzania flotą.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA