REKLAMA

Nagel-Group w Hamburgu przechodzi na elektryczność - cała „flota innowacji” Mercedes-Benz eActros jest teraz testowana w praktyce

Specjalista ds. logistyki żywności – firma Nagel-Group rozpoczyna w Hamburgu praktyczne testy Mercedes-Benz eActros

eActros dla Nagel-Group jest dziesiątym, a tym samym ostatnim przedstawicielem z tak zwanej „floty innowacji”, służącej do testowania w codziennej eksploatacji przez różnych użytkowników w pełni elektrycznych ciężarówek klasy tonażowej ciężkiej. Pierwszy eActros bierze udział w tych próbach u klientów od września 2018 roku. Zasadniczy cel polega na osiągnięciu od 2021 roku czystej i cichej dystrybucji, realizowanej na niewielkie odległości na obszarach miejskich przy użyciu ciężarówek klasy tonażowej ciężkiej pochodzących z seryjnej produkcji.

Oficjalne przekazanie eActros dla Nagel-Group odbyło się w oddziale tego podmiotu przy ulicy Hansa-Dunckera w południowo-wschodnim Hamburgu. Przejęty przez operatora 18-tonowy, 2-osiowy wariant o zasięgu do 200 km dostarcza schłodzone produkty spożywcze do odmiennych odbiorców, takich jak supermarkety, zlokalizowanych w centrum Hamburga. Jako w pełni elektryczny, czyli lokalnie bezemisyjny, może również jeździć w strefach, w których poruszanie się przez pojazdy z silnikami wysokoprężnymi jest w Hamburgu zabronione. Po codziennej rundzie akumulatory są ładowane przez noc bezpośrednio w magazynie firmy.

REKLAMA

Oliver Kraft, dyrektor ds. zarządzania kluczowymi klientami w Mercedes-Benz Trucks, stwierdził: „Cieszymy się, że Grupa Nagel z wieloletnim doświadczeniem w logistyce żywności jest jednym z naszych klientów testujących eActros w codziennych operacjach. Ten pojazd dla Grupy-Nagel uzupełnia naszą „flotę innowacji” w celu przetestowania całkowicie elektrycznej ciężarówki”. Carsten Taucke, dyrektor generalny Nagel-Group, tak ocenia tę innowacyjną, zrównoważoną propozycję „Jako wiodący rodzinny biznes w sektorze logistyki żywności, witamy rozwiązania, które są ekologiczne i mają sens ekonomiczny. eActros zapewnia innowacyjne podejście, dzięki czemu możemy zredukować emisje i jednocześnie spełnić wysokie wymagania naszych dostaw”. Tobias Jardon, szef oddziału Nagel-Group w Hamburgu, dodaje zaś „Hamburg zapewnia idealne otoczenie miejskie do testowania w pełni elektrycznej ciężarówki. Mercedes-Benz eActros codziennie dostarcza towary schłodnicze do różnych klientów w centrum Hamburga. Zobaczymy, jak elektryczna ciężarówka spełnia wysokie wymagania logistyki chłodniczej”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA