Największe jak dotąd zamówienie na elektryczne ciężarówki w Ameryce Północnej

Firma magazynowo-dystrybucyjna Performance Team – A Maersk Company złożyła zamówienie na 16 ciężarówek Volvo VNR Electric Class 8. Transakcja ta jak dotąd jest największym komercyjnym zamówieniem w Ameryce Północnej na model z zerową emisją spalin. Po oddaniu do użytku wszystkie 16 pojazdów będzie codziennie przewoziło regionalne ładunki do klientów w południowej Kalifornii.

Volvo VNR Electric Class 8 Producent

Zaprojektowany z myślą o lokalnej i regionalnej dystrybucji ładunków VNR Electric poprawia jakość życia mieszkańców na terenach, na których operuje, dzięki niskoemisyjnemu i cichemu przewozowi po miejskich ulicach i drogach. Znaczna redukcja hałasu i wibracji tworzy również najlepsze w swojej klasie, czyste i komfortowe środowisko pracy dla kierowców. Peter Voorhoeve, prezes Volvo Trucks North America, powiedział „Zmiana w kierunku elektryfikacji to ekscytujący czas w przestrzeni pojazdów użytkowych i Performance Team – A Maersk Company jest liderem w swoim największym zamówieniu na jedyny akumulatorowo-elektryczny wariant klasy 8 w skalowalnej produkcji seryjnej. Poprzez swoje zobowiązanie do wdrożenia do końca 2021 roku 16 Volvo VNR Electrics Performance Team – A Maersk Company wykazał silne zaangażowanie w zrównoważony rozwój środowiska, a to kolejny wielki krok naprzód w zmniejszaniu ogólnego śladu węglowego branży transportowej”.

REKLAMA

Przejęcie nowych VNR Electric stanowi część strategii Maersk dotyczącej zarządzania społecznego w zakresie środowiska (ESG) i mającej na celu dekarbonizację logistyki. Performance Team – A Maersk Company otrzymał dotację okręgu na południowym wybrzeżu Kalifornii co do zarządzania jakością powietrza w kierunku redukcji emisji w sektorze transportu poprzez zastąpienie ciężarówek z silnikiem diesla ciężarówkami elektrycznymi i stworzenie nowej, przyszłej infrastruktury ładowania. Jason Walker, wiceprezes wykonawczy ds. operacyjnych Performance Team – A Maersk Company, stwierdził „Widzimy 30% wzrost w naszej działalności magazynowej i dystrybucyjnej. Klienci poszukują samochodów ciężarowych o większej mocy, aby sprostać wymaganiom dostaw o dużej objętości. To nowe zamówienie na samochody ciężarowe Volvo VNR Electric zapewni nam doświadczenie z pierwszej ręki w zakresie ich osiągów w transporcie ładunków regionalnych i korzyści dla środowiska. Nasze spostrzeżenia pomogą określić kolejne kroki w modernizacji naszej floty i infrastruktury elektrycznej niezbędnej do przyszłych operacji”.

Volvo Trucks North America rozpoczęło przyjmowanie zamówień klientów na swój model VNR Electric w grudniu 2020 roku. Produkcja VNR Electric rozpoczęła się w drugim kwartale 2021 roku w zakładzie wytwórczym podmiotu usytuowanym w New River Valley w Dublinie w stanie Wirginia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA