REKLAMA

Niezawodnie i pewnie: XLION jako model specjalny Bauma 2019

XLION to wykonanie zawierające specjalne, montowane fabrycznie pakiety wyposażenia odpowiedniego dla danego segmentu zgodne z konkretnymi wymaganiami branżowymi, czyli dostosowane do potrzeb danej grupy odbiorców. To wysokiej jakości fabryczne wyposażenie łączy się z dodatkami i pakietami usług dopasowanymi do specyfiki – wymagań określonego kraju.

Producent
Fot. Producent

Takie dedykowane odpowiednie wykończenie dotyczy aut eksploatowanych na długich trasach oraz wersji specjalistycznych i dystrybucyjnych. Poszczególne pakiety wyposażenia zostały tak dobrane, aby przedsiębiorcy byli usatysfakcjonowani pod względem ekonomicznym, a kierowcy zadowoleni z komfortu użytkowania. Uzupełnienie oferty stanowi premierowy silnik D15.

Na zamówienie XLION występuje w atrakcyjnej optycznie odmianie z symbolem lwa po bokach kabiny. Poza tym na drzwiach kabiny każdej sztuki widnieje napis XLION. Litera X w nazwie „lwiej ciężarówki“ oznacza „ekstremalnie“.

REKLAMA

Na targach Bauma 2019 MAN prezentował egzemplarz w wydaniu XLION – TGX 18.510 4x2 BLS, wyróżniający się lwem XLION na kabinie XLX. Dostał on też silnik D26 w nowej odmianie Euro 6, o o 10 KM większej mocy maksymalnej i o 100 Nm wyższym maksymalnym momencie obrotowym niż dotychczas. Jego moc wynosi zatem 510 KM, a maksymalny moment obrotowy osiąga 2600 Nm. Samochód wyposażono w nowe funkcje: Comfort Steering i Lane Return Assist.

Od września 2018 roku, kiedy XLION pokazano na targach IAA, koncern rozbudowuje swoją ofertę o wykonania z nowym silnikiem D15 oraz silnikiem D26 o mocy 430 KM.

W przyszłości model specjalny XLION Traction będzie dostępny dla typoszeregu TGS z silnikami o mocy od 330 do 510 KM. Obok systemu akustycznego MAN, diodowych świateł dziennych i funkcji off-road dla ABS zakres dostawy obejmuje pakiet budowlany, zawierający między innymi mniej podatną na zabrudzenia aranżację wnętrza w kolorze Urban Concrete, owiewkę pod silnikiem zapobiegającą wzniecaniu kurzu, wejście po stronie kierowcy zaopatrzone w długi reling do trzymania na dachu oraz kratkę zabezpieczającą chłodnicę przed uderzeniem kamieni. W ten sposób zagwarantowane zostają większe bezpieczeństwo pracy i niezawodność przewozu.

Model specjalny TGX XLION Longhaul służący do obsługi dalekich tras dostał natomiast silniki o każdej mocy, łącznie z najmocniejszą jednostką 640 KM. Wyjątkowo szlachetną optykę i szczególny komfort w tym przypadku zapewniają bogate wyposażenie kabiny w ramach pakietu „komfort kierowcy”, system akustyczny MAN, diodowe światła dzienne i chromowane aplikacje na zderzaku. W razie potrzeby można teraz także wybrać zderzak.

W przypadku przedstawicieli typoszeregów TGL i TGM kompletacja XLION jest z kolei dostępna dla wariantów z dwoma osiami i napędem przeznaczonym do jazdy po drogach, niezależnie od mocy silnika i wielkości kabiny. Prowadzący zawdzięczają odpowiednie warunki pracy klimatyzacji, zestawowi głośnomówiącemu i systemowi akustycznemu MAN oraz pakietowi MAN „komfort kierowcy”. W jego skład, w zależności od rodzaju kabiny, wchodzą wielofunkcyjna kierownica, wygodny fotel kierowcy, komfortowe osłony na siedzenia oraz centralny zamek.

Wszystkie trzy modele specjalne XLION stanowią połączenie auta wyposażonego zgodnie z potrzebami branży ze specjalnymi warunkami obsługi After Sales w ramach umów o przeglądy Service Contract Comfort i Comfort Super. Przy czym w ramach XLION możliwe są regionalne udogodnienia uwzględniające specyfikę danego rynku. W zależności od lokalnych potrzeb i od modelu punkty sprzedaży mogą więc przygotować i przyjąć specjalne pakiety obejmujące wyposażenie, warunki finansowania i zakres przeglądów. Dostępne są przy tym między innymi Style Package, Safety Package lub indywidualizowane zabudowy w ramach oferty MAN Truck Modification, takie jak szafy na ścianie z tyłu kabiny.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA