REKLAMA

Nowa Tatra Tactic 4x4

Na odbywających się w Abu Dhabi w dniach od 17 do 21 lutego targach zbrojeniowych IDEX TATRA TRUCKS zaprezentuje nową światową ciężarówkę pochodzącą z hybrydowej gamy Tactic.

Producent
Fot. Producent

Będzie to odmiana klasy tonażowej ciężkiej, kategorii wysokiej ładowności i wysokiej mobilności taktycznej – dzielności terenowej, 2-osiowa, zaopatrzona w premierową długą kabinę, mieszczącą cztery osoby i stanowiącą zmodernizowane wydanie kabiny dotychczas montowanej. Z zewnątrz w kabinie tej przede wszystkim zwracają uwagę:

REKLAMA
  • duża płaska jednolita a nie dzielona szyba przednia;
  • moduł dachu ze środkowym podwyższeniem i łagodnie ściętymi na dość dużej długości bocznymi narożami;
  • przednia atrapa podnoszona, zawieszona na trzech górnych zawiasach, w górnej części na krótkim odcinku pochylona do tyłu, w dolnych narożnych partiach zaś mocno ścięta. Pośrodku tej atrapy znajdują się natomiast – u góry znak firmowy Tatry i poniżej trzy poziome wloty powietrza, ułożone jeden pod drugim i razem tworzące jakby odwrócony trapez;
  • inna klamka w drzwiach,
  • zmieniony stalowy przedni zderzak, z bocznymi partiami lekko cofniętymi i zawierającymi okrągłe reflektory oraz partią środkową zawierającą po bokach zaczepy i u dołu skróconą – niższą niż partie boczne. Za tym skróceniem zamontowano lekko cofniętą stalową osłonę spodu silnika, w górnym, krótkim fragmencie pionową i następnie ustawioną pod kątem do tyłu dla poprawy kąta natarcia.

Poza tym samochód zaopatrzono w sprawdzony silnik Cummins o mocy maksymalnej 210 kW/286 KM w połączeniu z w pełni automatyczną skrzynią biegów Allison oraz w wyłącznie pojedyncze, terenowe ogumienie. Maksymalna masa własna tego auta w wykonaniu z zabudową w postaci tradycyjnej skrzyni ładunkowej ze stelażem i opończą dochodzi do 13000 kg, z kolei maksymalna ładowność to 5500 kg.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA