REKLAMA

Nowa generacja TG -odmiany specjalizowane i specjalistyczne, budowlane, w tym z napędem na wszystkie koła Cz.6

We wrześniu2020 roku podczas specjalnej konferencji prasowej, będącej swoistym substytutem odwołanych przez pandemię targów IAA Nutzfahrzeuge, MAN Truck&Bus poinformował, że najnowszą generację TG uzupełniają wydania specjalizowane i specjalistyczne, w pierwszym rzędzie przeznaczone dla sektora budowlanego oraz innych sektorów potrzebujących analogicznego sprzętu, jak leśnictwo, energetyka, drogownictwo, kopalnictwo, straż pożarna czy siły zbrojne. Wydania te pochodzą ze wszystkich serii wyrobów, czyli TGL, TGM, TGS i TGX.

Łatwy w użyciu nawet po zejściu kierowcy z kabiny

Nowa generacja ciężarówek zawiera jeszcze inną praktyczną innowację, która z pewnością spodoba się kierowcom pracującym w branży budowlanej – to panel sterowania MAN Easy-Control. Wprowadzono go, uwzględniając typowe czynności, jakie kierowca obsługujący jeden z wielu działów branży budowlanej musi codziennie wykonywać, zanim zejdzie na postój – są to m.in. włączanie systemu ostrzegania o zagrożeniach, włączanie reflektorów, włączanie i wyłączanie silnika odpowiednio do pracy WOM. Dzięki nowemu MAN Easy-Control wszystko to można zrobić, gdy kierowca bez problemu opuści kabinę. Konieczność ponownego wejścia do kabiny lub ślepe szukanie przełączników oraz manipulowanie nimi należą już do przeszłości. Lokalizacja praktycznego panelu przycisków w dolnej części drzwi chroni go przed rozpryskami i brudem oraz powoduje, że staje się on łatwo dostępny, gdy drzwi kierowcy są otwarte, nawet jeśli pojazd jest wysoki. Każdy przycisk został również wyraźnie oznaczony i można go łatwo wyczuć, jeśli nie znajduje się w polu widzenia użytkownika, co do minimum zmniejsza błędy obsługi. W zależności od tego, do czego pojazd będzie używany, istnieje opcja wyboru między wstępnie skonfigurowanym układem branżowym lub przyciskami do zaprogramowania za pomocą funkcji w punkcie serwisowym.
Tym samym premierowa gama do zastosowań budowlanych i z napędem na wszystkie koła nie tylko dobrze wygląda, ale i wiele oferuje prowadzącym. To sprawia, że ich praca za kierownicą staje się wygodniejsza, a nawet przyjemniejsza.

REKLAMA

Technologia spełniająca wszystkie wymagania klientów

Oprócz jazd istnieje załadunek i rozładunek ładunku. To, jak to się robi w praktyce, pozostaje ważne dla kierowcy. Ale nie tylko dla niego. Firmy transportowe, kupujące do swojej floty nowy pojazd, taki jak wywrotka, hakowiec czy nośnik specjalnych zabudów, jak betonomieszarka, mają bardzo jasne wyobrażenie o tym, które rozwiązania pojazdu są najbardziej odpowiednie do ich zadań przewozowych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA